Zaburzenia móżdżkowe

Co oznacza taki opis MR pnia mózgu:
Znacznie poszerzony układ komorowy nadnamiotowy-szerokość komory III-22mm, wskażnik Evansa 0,6. Nie stwierdza się obecności stref przesięku płynu mózgowo-rdzeniowego-wodogłowie przewlekłe. Układ komorowy bez przemieszczeń. Poszerzone zbiorniki płynowe tylnej jamy czaszki. Móżdżek mały, z zanikami korowymi. Na sklepistości płatów ciemieniowych podkorowo widoczne są nieliczne niespecyficzne ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR. Poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. Nie stwierdza się cech wewnątrzczaszkowego procesu rozrostowego.

Iwona 2012-09-17, 18:52

Nie wiem ile Pani ma lat ani dlaczego wykonała Pani to badanie, jakie objawy skłoniły Panią do tego, ważne jest tez jak długo utrzymywały się objawy zanim trafiła Pani na badanie. Opis radiologa niewiele czasem mówi. Takie badanie powinien obejrzeć neurolog lub neurochirurg i wtedy dopiero opinia będzie pełna o ty co dalej. Proszę o kontakt.

Ewa 2012-09-22, 23:08

Dziękuję Pani za odzew. To badanie było wykonane w 2003r. i miałam wtedy 44lata. jestem od tamtej pory na rencie. Teraz po tylu latach wiem, że moja neurolog wtedy powiedzaiała mi prawdę, bo stwierdziła, że nie potrafi mnie leczyć. Dojrzałam do tego, aby zmienić lekarza. Ona jest b.miła i daje ciągle nowe badania, ale nic mi nie mówi co one oznaczają. To badanie było wykonane dlatego, że syn mi powiedział, że chodzę po szkole jak pijana i koledzy pytali go ile ja *wypijam* na przerwie, /jestem, a raczej byłam nauczycielem/. Wszyscy widzieli, że chodzę jak pijana tylko ja sama tego nie odczuwałam. Myślałam, że to błędnik, ale po badaniu specjalistycznym zostało to wykluczone. Zanim trafiłam na badanie MR mogło minąć ok. roku, gdyż nie chciałam szukać * dziury w całym*.
W tym roku bardzo mi się pogorszył stan zdrowia. Okazało się, że mam niedokrwistość z niedoboru wit.b12, a tu są również zaburzenia równowagi. Biorę wit.b12 w zastrzykach 2 razy w miesiącu. I teraz wiem, że takie objawy jak miałam w tym roku na przełomie kwietnia i maja to już odczuwałam w pierwszej ciąży. To była taka słabość, również zawroty głowy, ale wtedy przypisywałam to samopoczucie mojej ciąży. Teraz po 27 latach dowiedziałam się, że to brak wit.b12. Jest mi ciągle zimno, mam niskie ciśnienie i temperaturę ciała ok.35st. C
To może ja wcale nie mam wodogłowia, tym bardziej, że nie mam typowych dla wodogłowia dolegliwości. I /jak myślę/ jestem normalna. Byłam diagnozowana w Warszawie w klinice na ul.Banacha,
i tam lekarz był zdziwiony, że zostałam do niego skierowana. A jak usłyszał, że mam trzech synów i dwa fakultety to stwierdził, że przyczyn mojego stanu na pewno nie należy szukać w głowie.
Dziękuję za odpowiedż.

Widzę, że nie tylko moja neurolog ma problemy z leczeniem tego co pokazał rezonans. Przez dwa miesiące tylko jedna p.Ewa odpisała na mój post /wielkie dzięki/, ale teraz nastąpiła cisza. Pani Ewo ja żyję !!! i czekam na dalsze wskazówki.

iwusia59 2012-10-12, 23:52