Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zabieg foraminotomi z implantacja stabilizatora DIAM po stabilizcji międzywyrostkowej w kręgosłupie lędźwiowym

Zabieg foraminotomi z implantacja stabilizatora DIAM po stabilizcji międzywyrostkowej w kręgosłupie lędźwiowym

Wynik tomografu L Stan po stabilizacji miedzywyrostkowej In SWING
w poziomach L3/L4,L4/L5.Przestrzenie miedzykregowe na tych poziomach zapadniete.Blaszki graniczne nierowne o sklerotycznych brzegach.Osteofity na tylnych,przednich oraz bocznych krawedziach trzonow w/w kregow.Uwypuklenie krazkow miedzykregowych typu bulbing.WpoziomieL4/L5 Zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze na tych krawedziach trzonow powoduja przewezenie otworow miedzykregowyck.Na poziomie L5/S1uwypuklenie krazka miedzykregowego typu bulging .
Proponowany zabieg zabieg foraminotomi L5/S1 z implantacja stabilizatora DIAM na tym poziomie oraz foraminotomia z wymiana In Swing na DIAM na poz.L3/L4.

Gosia 2011-11-02, 21:26

Tak naprawdę wypowiadać się powinien neurochirurg. Każda sytuacja rozpatrywana jest indywidualnie. Opisane zmiany powodują na pewno dyskomfort i utrudniają normalne funkcjonowanie. Kolejna operacja wiąże się z korzyściami ale i ryzykiem, toteż decyzję może podjąć tylko Pani, najlepiej po konsultacji z neurochirurgiem, który poinformuje o wszelkim ryzyku.

neuron 2011-11-03, 09:16

Do Gosi.
Czy ty czasami nie byłaś operowana w szpitalu praskim w warszawie.Bo ja byłem operowany w szpitalu praskim w warszawie i nadal odczuwam dretwienie nogi
I mam ten sam In Swing na lędzwiowy.

Artur 2011-11-03, 22:07