Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Wysiłek fizyczny przy padaczce

Wysiłek fizyczny przy padaczce

Witam.
Obecnie mam 19 lat, w wieku 6 lat stwierdzono u mnie padaczkę,
podczas napadu wystepowała u mnie utrata swiadomosci i nic poza tym... po okolo 4 latach leczenia napady ustały a po postepnych 4 latach stopniowo odstawiono mi lek... Jakis tydzien temu napady wróciły... tym razem napadom towarzyszyły drgawki, napreżenia miesni oraz wykręcanie szyi...
Posiadam prawojazdy, nie chce ich stracic... Co robic??
Uwielbiam sport, typu bieganie, pompki, oraz inne sporty siłowe, czesto bywa tak ze po treningu jestem wycieńczony, czy wolno mi to robic??? To dla mnie wazne... Prosze o opinie i z góry bardzo dziekuje. Przepraszam za błędy i Pozdrawiam.

Arek 2011-11-27, 22:57

Witaj ja sama jestem tez chora już od ponad 10 lat i moim zdaniem jak najszybciej powinienes skonsultowac sie z lekarzem bo najprawdopodobniej bedziesz musiał powrócić do leków a co do praawka weszla teraz taka ustawa ze osoby chore na epi nie miejace conajmniej 2 lata ataków moją miec prawko ale racze jak najszybsza konsultacje z lekarzem i narazie wstrzymanie sie ze sportami niestety zmęczenie organizmu moze powodowac ataki.

Sylwia_25 2011-11-28, 21:34

To co napisała Sylwia jest prawdą. Należy powrócić do leczenia p/padaczkowego. Na jakiś czas zaprzestać jazdy samochodem, dla bezpieczeństwa Pana, pasażerów i innych. Co do sportu to oczywiście można go uprawiać, ale już nie z takim natężeniem, przynajmniej do czasu ustabilizowania się choroby podstawowej.

neuron 2011-11-29, 09:20