Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wyrównanie lordozy szyjnej z wytworzeniem kyfozy na wysokości C3-C5

Wyrównanie lordozy szyjnej z wytworzeniem kyfozy na wysokości C3-C5

Wyrównanie lordozy szyjnej,z wytworzeniem niewielkiej kyfozy na wysokości C3-C5.Zmiany degeneracyjne w obrębie krążków m-kręgowych na wysokościC5-C6 i C6-C7 wyrażone zmniejszeniem ich wysokości i sygnału.Na wysokości C5-C6 szerokopodstawna wypuklina krążka m-kręgowego powodująca ucisk worka oponowego.Na poziomie C6-C7 tylno-lewoboczna i dootworowa przepuklina krążka m-kręgowego powodująca ucisk worka oponowego,redukcję przestrzeni płynowej kanału kręgowego,stenozę lewego otworu m-kręgowego z uciskiem lewego korzenia nerwuC7.Patologiom krążków m-kręgowych towarzysząosteofity na krawędziach trzonów.Rdzeń kręgowy bez ewidentnych cech mielopatii.

Dorota 2012-05-11, 12:07

Opisano zmiany dyskopatyczne i zwyrodnieniowe, poza tym ucisk nie tylko worka oponowego ale i korzenia lewego C7, co jest zapewne w dużej mierze przyczyną dolegliwości. Najlepiej udać się do neurochirurga na konsultację pod kątem leczenia operacyjnego.

neuron 2012-05-12, 09:49

Witam, MR. KRĘGOSŁUP SZYJNY: Wyrównanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa C. W zakresie od C3 do C7 rozluźnienie pierścieni włóknistych z dyskretnym uciskiem worka oponowego. Kanały korzeniowe nie są w znaczny sposób przewężone. Sygnał w szyjnym odcinku jest prawidłowy. Pogranicze szyjno czaszkowe w normie. To mój wynik, czy grozi mi jakaś krzywica lub garb na karku? Mam taki jakiś wypukły ten kark, ale chyba mam go od zawsze, nie wiem bo nigdy na to uwagi nie zwracałam, moja mama ma podobną budowę, ale siostra nie ma tego. Przesyłam Pani zdjęcia. I bardzo Panią proszę o jakieś konkretne ćwiczenia, bo w internecie jakoś nie potrafię nic znajść :. Pozdrawiam i dziękuję. http://s1.pokazywarka.pl/i/2228372/716436/dscn3494.jpg http://s1.pokazywarka.pl/i/2228372/723496/dscn3502.jpg proszę o jakieś wskazówki dotyczące jak ćwiczyć tą partię w domu.

Anna 2013-10-02, 17:40