Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wypukliny lędźwiowe, objaw próżniowy i zwyrodnienia wyrostków stawowych

Wypukliny lędźwiowe, objaw próżniowy i zwyrodnienia wyrostków stawowych

Oto mój wynik tomografii. Na poziomie L3-Lr krążek kręgowy wypuklony centralnie z prawoboczną lateralizacją w rejon otworu m.kręgowego. Na poziomie L4-L5 krązek m.kręgowy wypuklony centralno lewobocznie. Krążki m.kręgowe L1 L2 L3 L3 -L4 obnizone od strony wklęsłej oraz L5-S1 na całej powierzchni, z objawem próżniowym. Objaw próżniowy widoczny także w prawych stawach m.wyrostkowych L3-L4, L4-L5. Zwyrodnieniowy przerost wyrostków stawowych L2-L3, L3-L4 zwęża światło prawych otworów m.kręgowych. Zwężone są także otwory m.kręgowe na poziomie L5-S1. Zwyrodnieniowe odczyny wytwórcze na przednio-bocznych krawędziach trzonów.
Ostatnio bóle się tak nasiliły, że utrudniają poruszanie się NFZ odmówił mi leczenia sanatoryjnego z uwagi na ostry stan bólowy. Bardzo bym prosiła o interpretacje moich wyników Jakie są szanse na zmniejszenie bólu. Do jakiego lekarza najlepiej udać się, aby pokierował leczeniem.

Ewa 2011-05-04, 20:09

Jeśli jest to stan ostry chorobowy, to wymaga leczenia objawowego np. przez neurologa. W dalszej kolejności należy konsultować się z neurochirurgiem w sprawie leczenia operacyjnego. Ma Pani liczne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa z uciskiem najpewniej na korzenie nerwowe.

neuron 2011-05-05, 19:20

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Ewa 2011-05-10, 17:36