Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wypukliny, dehydratacje i portuzje krążków na poziomie lędźwiowym

Wypukliny, dehydratacje i portuzje krążków na poziomie lędźwiowym

Proszę o przetłumaczenie tego wyniku.

uogólnione zmiany zwyrodnieniowe kregoslupa l-s o niewielkim nasileniu.cechy dehydratacji krozkow mk l4-l5 i l5-s1.na poziomie l5-s1 centralna protruzja krazka mk uciska worek oponowy.wypuklina krązka oraz towarzyszace zmiany wytworcze na krawedziach struktur kostnych powoduja zwezenie obustronne kanalow korzeniowych na tej wysokosci. na poziomie l4-l5 szerokopodstawna protruzjia krazka mk modeluje worek oponowy i wpukla sie od dolu w kanaly korzeniowe.na poziomach l2-l3 i l3-l4 rozluznienie pierscieni wloknistych pozostaja bez istotnego wplywu na worek oponowy i korzenie nerwowe.w dolnej czesci trzonu l5 od strony prawej obszar wczesnych obrzekowych zmian degeneracyjnych . poza tym sygnal szpiku kostnego jest prawidłowy. stozek koncowy oraz nici ogona konskiego zmian nie wykazuja.

MONIKA 2011-04-06, 17:15

Ten wynik tak czy inaczej należy skorelować z występującymi dolegliwościami. Na podstawie tylko samego wyniku badania trudno jest powiedzieć czy w Pani przypadku wystarczy sama rehabilitacja. Zmiany są zaawansowane, występuje ucisk na worek oponowy, ucisk na korzenie nerwowe.

neuron 2011-04-09, 23:49

Od 9 lat mam problemy z kręgosłupem a od roku duże nie mogę dużo chodzic ,stac w miejscu, siedziec. Jak leże to sie obracac ,udaje mi sie schylic ale bez okropnego bólu i czjeśc pomocy już nie wstane . Przeszłam parę rehabilitacji bez powodzenia .mam również problem z utrzymaniem moczu,jak kicham lub kaszle to mnie ścina z nóg i ląduję na podłodze,dwa lata temu po cwiczeniach na wyciągu lędzwiowym nie miałam władzy w nogach tylko straszny ból przy jakiekolwiek próbie ruchu teraz poruszam sie o kuli.

może powinna dodac ze jestem po dwóch artroskopiach kolana prawego w 2008 i 2009r

MONIKA 2011-04-11, 08:56