Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wypuklina szerokopodstawna krążka międzykręgowego, uciskająca worek oponowy

Wypuklina szerokopodstawna krążka międzykręgowego, uciskająca worek oponowy

Wynik Mr kręgosłupa szyjnego:
-zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej
-na poziomie C4-C5 wypuklina szerokopodstawna krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy z istotnym zmniejszeniem rezerwy przestrzeni podpajęczynówkowej przedniej i z dyskretnym modelowaniem brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego.Wypuklina zwęża prawy otwór międzykręgowy, miernie poszerzony kanał centralny rdzenia kręgowego, w odcinku szyjnym od poziomy C4 oraz w całym uwidocznionym odcinku piersiowym (do Th4-5)Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.
Nadmienię, że ból nasila się od ok.2 lat, jest coraz gorzej.Nie pomaga rehabilitacja ani leki przeciwbólowe.Czy jedyne wyjście to operacja? Z góry dziękuję..

Monika 2010-10-26, 21:44

Jedynie operacja jest leczeniem przyczynowym. W wyniku zwyrodnienia krążka międzykręgowego (dysku) uległ on przemieszczeniu, być może fragmentacji i powoduje ucisk na worek oponowy oraz ucisk na korzenie nerwowe. Rehabilitacja nie przyniesie ustąpienia dolegliwości.

neuron 2010-10-27, 16:37

Dziękuję..rozumiem..Pytanie tylko czy proteza krążka jest refundowana? Jeśli nie, (a mnie nie stać na nią) będzie to zrobione*na stałe* co raczej oznacza problemy z sąsiednimi kręgami po jakimś czasie..Czy mam rację?

Monika 2010-10-27, 19:37