Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wypuklina krążka międzykręgowego L4-L5 z uciskiem przedniej ściany worka oponowego

Wypuklina krążka międzykręgowego L4-L5 z uciskiem przedniej ściany worka oponowego

Na poziomie l4/l5tylna wypuklina krążka międzykręgowego z niewielkim uciskiem przedniej ściany worka oponowego i ze spłyceniem zachyłków bocznych przerost wiązadeł żółtych na poziomie l5/s1 tylno-lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego z uciskiem korzenia nerwowego z zachyłku bocznym














Tomek 2011-09-28, 22:14

Powinien jeszcze skonsultować Pana neurochirurg i rozważyć leczenie operacyjne, ponieważ występuje ucisk na korzenie nerwowe co powoduje znaczne dolegliwości. Obawiam się, że w takiej sytuacji rehabilitacja nie wystarczy.

neuron 2011-09-29, 20:42

Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu kręgosłupa lędźwiowego. Proszę przełożyć mi to na *normalny język* :) i powiedzieć czy czeka mnie operacja ?
Z góry dziękuję
A oto opis badania:
-zachowana fizjologiczna lordoza lędźwiowa
-wysokość tronów zachowana
-niewielkiego stopnia wyostrzenia krawędzi trzonów
-nierówny zarys blaszki granicznej dolnej trzonu L1 (jak w zaznaczonych guzkach Schmorla)
-zmiany zwyrodnieniowe w materiale krążków m-kręgowych L4-L5 i L5-S1 pod postacią dehydratacji
-obniżenie wysokości przestrzeni m-kręgowej L5-S1
-na poziomie L4-L5:
szerokopodstawna wypuklina materiału krążka m-kręgowego, modelowany przedni zarys worka oponowego, ograniczona objętość obu zachyłków bocznych
-na poziomie L5-S1:
szerokopodstawna wypuklina materiału krążka m-kręgowego na 4mm w kierunku kanału kręgowego z redukcja objętości zachyłków bocznych (nieco bardziej lewego) z modelowaniem korzeni obu nerwów rdzeniowych
-stożek rdzeniowy bez zmian

Kaśka 2012-03-29, 20:59

Na poziomie L4/L5 płaska wypuklina krążka międzykręgowego modelująca worek oponowy oraz nieznacznie zwężająca otwory międzykręgowe.Na poziomie L5/S1 centralno-lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy oraz lewy korzeń rdzeniowy powodująca bezwzględną stenozę kanału kręgowego (wymiar przednio-tylny 7mm). Ponadto na w/w poziomie zwężona przestrzeń międzytrzonowa , cechy degeneracji krążka międzykręgowego z objawami próżniowymi ,zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych oraz zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgowych w postaci ostofitozy krawędziowej oraz sklerotyzacji podchrzęstnej blaszek granicznych.Moje pytanie brzmi co mnie czeka,czy muszę poddać się operacji ,jak szybko muszę poddać się operacji ,jak ona będzie wyglądała ,dodam że boli mnie noga na poziomie uda ,wcześniej trochę drentwiała, proszę o jakąkolwiek odpowiedź ,nie wiem co robić ?Mam 35 lat .

Krzysiek 2012-07-27, 10:11