Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wypuklina i zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa szyjnego

Wypuklina i zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa szyjnego

Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w sekwencji TSE obrazy T1 i T2 zależne oraz sekwencje saturacją tłuszczu, projekcie strzałkowe czołowe i poprzeczne.
Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykazuje na poziomie C6 i C7 obecność dużej pośrodkowej wypukliny krążka międzykręgowego która uciska na worek oponowy.
Na poziomach C3 i C4, C4 i C5, C5 i C6 umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo - wytwórcze przedniobocznych i tylnych krawędzi trzonów kręgowych, co powoduje modelowanie worka oponowego. Ponadto na tych wysokościach stwierdza się niewielkie uwypuklenia krążków międzykręgowych o charakterze małych wypuklin, które modeluje worek oponowy. W obrębie rdzenia kręgowego zmian ogniskowych nie wykazano.
Częste bóle kręgosłupa, drętwienie nóg i zawroty głowy.
czy konieczna jest operacja ????
proszę o radę .....

Basia XXX 2011-04-26, 18:52

Pzniesienie fizjologicznej krzywizny kręgosłupa szyjnego,lordozy.kręgosłup szyjny odc3do c6 ustawiony kyfotycznie.wielopoziomowo cechy obnizenia i dehydratacjikr.m-k kręgosłupa szyjnego zmiany nasilone na poziomie c4-c5,c5-c6,c6-c7.zaostrzenia zwyrodnieniowe na przednich krawedziach trzonow kregów c4-c7.
c2-c3-kr.m-k z tendencja do uwypuklania. widoczne na tym poziomie modelowaniew. podłuznego tylnego.bez cech kompresji worka oponowego i struktur nerwowych
c3-c4-posrodkowa tylna wypuklinakr.m-k w niewielkim stopniu ograniczajaca przednia rezerwepłynowa kanalu kregowego.worek oponowy z cechami modelowania bez widocznej kompresji struktur nerwowych.
c4-c5 uogolniona tylna wypuklina kr.m-k z widocznym ograniczeniem przedniej rezerwy plynowej kanalu kregowego oraz kompresja worka oponowego;bez cech ucisku struktur nerwowych.
c5-c6 uogolniona tylna wypuklna kr.m-k z posrodkowa przepuklina tego krazka.widoczne na poziomie zmniejszenie przedniej rezerwy plynowej kanalu kregowego oraz kompresja worka oponowego;bez cechucisku struktur nerwowych w pozycji badania.
w obrazach t2-zaleznych,obrebie rdzenia kregowego na poziomie odc5 do c7 widoczne pasmo podwyzszonego sygnalu-poszeznony kanal centralny?.prosze o pomoc.co to znaczy. mam 29 lat w nocy silny bol rak.pracuje fizycznie jako czy moje objawy beda sie nasilac,

DIANA 2012-10-01, 09:58