Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wynik rezonansu magnetycznego po microdiscectomii L4*L5

Wynik rezonansu magnetycznego po microdiscectomii L4*L5

Witam,
Miesiąc temu przeszłam operację kręgosłupa (mikrodiscectomia) - usunięcię przepukliny w odcinku L4/L5. Ponieważ dolegliwości bólowe nadal się utrzymują powtórzyłam rezonans magnetyczny. Opis mnie przeraził , boję się, że czeka mnie kolejna operacja... Czy ktoś mógłby mi pomóc jego interpretacji. Wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie i do tego czasu wykończę się nerwowo...
*Lordoza lędźwiowa zniesiona.
Niewielka osteofitoza przednich krawędzi trzonów kręgów w odcinku lędźwiowym.
Częściowe obniżenie wysokości przestrzeni mk w wyniku dehydratacji krążków mk w
odcinku L4-S1.
Stan po lewostronnej fenestracji na poziomie L4/L5, worek oponowy wpukla się w otwór
fenestracyjny, widoczna jest tylno-lewoboczna, częściowo sekwestrowana pjm uciskająca w
zachyłku bocznym kanału kręgowego lewy korzeń n. rdzeniowego L5 i nieznacznie
modelująca worek oponowy, otwory mk są zwężone w wyniku częściowego obniżenia
wysokości przestrzeni mk, przez osteofitozę i pogrubiałe wyrostki stawowe, nieco silniej po
stronie lewej, lewy n. rdzeniowy L4 modelowany. Niewielki obrzęk tylnych krawędzi
trzonów kręgów.
Na poziomie L5/S1 niewielka, tylna pjm nieznacznie modelująca worek oponowy i
zwężająca zachyłki boczne kanału kręgowego gdzie nieznacznie modelowane są korzenie
nn. rdzeniowych S1.
Poza tym zarysy kanału kręgowego w zobrazowanym zakresie gładkie, pozostałe otwory mk
bez istotnych zwężeń.
Wysokości trzonów kręgów i pozostałych przestrzeni mk objętych badaniem prawidłowe,
sygnał pozostałych kręgów i pozostałych krążków mk niezmieniony.*

Dagmara 2016-05-09, 18:12