Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Wynik badania MR i EEG

Wynik badania MR i EEG

Choroba pojawiła się 10 lat temu, gdy miałam 20 lat w wyniku wypadku komunikacyjnym, brałam leki TEGRETOL. Miałam rzadko ataki, więc rozmawiałam z swoim lekarzem o możliwość odstawienia leków i lekarz mój się zgodził. Ale po tym okresie 5 miesięcy ataki powróciły częściowe od kończyn dolnych, przypominając, ze pierwsz w życiu ataki to były napady toniczno - kliniczne, a teraz powróciły częśćiowe. Miałam zrobione MR i podaję opis jego: pojedyncze ogniska 2 - 4 mm o podwyższonym sygnale w obrazach t2, pd - zależnych i w sekwencji flair widoczne są podkorowo na sklepistości oraz w przykomorowej istocie białej w sąsiedztwie tylnej części trzonu prawej komory bocznej (naczyniopochodne). Poza tym tkanka mózgowi nad- i podnamiotowa bez innych prawidłowych ognisk, nie stwierdza się obszarów patologicznego gromadzenia paragmetyku. Pień mózgu i rdzeń kręgowy bez ewidetnych zmian.Uklad komory jest prawidłowy w osi, symetryczny i nieposzerzony. Przymózgowie przestrzenie płynowe i zbiorniki w normie. Cechy częściowego pustego siodła w postaci wpukłania się w przestrzeni podpajęczynowkowej w obebie siodła tureckiego od góry i pośrodkowo gruczołu przysadki mózgowej. Przyścienne zgrubienia śuzówek w zatokach szczękowych oraz w zachyłku bocznym lewej zatoki klinowej.
Teraz podam opis badania EEG: Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis zróżnicowany przestrzenie, symetryczny. W odprowadzeniach ciemieniowo -potylicznych szybki rytm alfa 12 Hz o amplitudzie do 35 Uv. Okresowe napadowe zwolnienie rytmu podstawowego fala delty w okolicach czołowych do 5 sekund. Rz obecna. Fs i Hv nie wpływa na zapis.
A orzeczenie brzmi tak: Zapis nieprawidłowy z napadowym zwolnieniem czynności podstawowej w obu okolicach czolowych.
Proszę o odpowiedź na chłopski umysł co dokładnie mam jaką mam postać tejże choroby. Teraz mam 30 lat.
Dziękuj,e

Ewa 2015-06-09, 23:52

Może lepiej wybrać się do lekarza, albo powtórzyć badania?

Marcin 2015-06-19, 11:12