Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Wymioty, silne bóle głowy i częste ataki padaczki przy wodogłowiu

Wymioty, silne bóle głowy i częste ataki padaczki przy wodogłowiu

Moja córka ma od 3 lat silne bóle głowy i padaczkę.Urodziła się z wodogłowiem.które w wieku niemowlęcym się zatrzymało.Obecnie ma 18 lat. W badaniu TG ma obydwie komory boczne poszerzone, komora trzecia nie poszerzona, w części środkowej zaciśnięta przez stykające się ,duże przednio- przyśrodkowe części obydwu wzgórz możliwość zaburzeń krążenia płynu m-rdz. . Cechy aktywnego wodogłowia nie stwierdza się.Ostatnio córka ma wymioty,silne bóle głowy i częste ataki padaczki. Chciałabym wiedzieć czy w tym przypadku byłoby założenie zastawki co już mi sugerowano

Justyna 2011-03-24, 13:04

Najlepiej powtórzyć badanie, jeśli od czasu pojawiania się dolegliwości nie zostało ono wykonane. Mogą to być objawy narastającego wodogłowia. O operacji decyduje lekarz po osobistym badaniu.

neuron 2011-03-27, 19:32

Witam, mój synek ma wodoglowie, w 4 mcu zycia wstawiono mu zastawke, obecnie jako 18mcy chlopczyk nie siedzi jeszcze samodzielnie, trzyma glówke , starta sie trzymac przedmioty w raczce. Ostatnio trafil do szpitala ze wzgledu na podejrzenie padaczki, okazalo sie ze mial 1 atak ( dodam ze za kazdym razem na wizycie kontrolnej u lekarzy, padalo pytanie czy dziecko ma padaczke ?) ...moje pytanie brzmi, czy efekty jakie sa skutkiem rehabilitacji dziecka - trzyamanie głowki, podnoszenie raczki moga sie cofać, czy rozwój mojego synka moze sie zahamowac wskutek padaczki?

dziekuje
Magda

Magda 2012-03-07, 11:08

Witam, mój synek urodził się piękny i zdrowy po 2-ch miesiącach okazało się że ma wodogłowie byłam załamana przez 4 miesiące przeszedł 6 operacji.rozwija się dobrze zaczął chodzić jak miał 14 miesięcy sporo już mówił, jak miał 2 lata wymawiał R ,jak miał 4 jeżdził na rowerze na 2 kółkach, a jak miał 6 to znał tabliczke mnożenia do 100 w tej chwili ma 11 lat przez całe 10 lat obserwowałam go tylko czy nic mu nie jest i przypomniały mi się słowa dziewczyny ze szpitala że dzieci z wodogłowiem są bardzo mądre i słowa lekarza że mam go traktować jak zdrowe dziecko tak też robiłam.**martwi** mnie tylko jedno dawali nam góra 4 lata i że zastawke trzeba będzie wymienić minęło 10 i nic się nie dzieje bogu dzięki ale każdy dzień to jedna wielka niepewność

dorota 2012-05-06, 17:22