Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Wyładowania napadowe fal ostrych, iglic, theta w zapisie EEG

Wyładowania napadowe fal ostrych, iglic, theta w zapisie EEG

Witam, bardzo proszę o opinię do opisu badania jak w temacie. Opis: *Badanie wykonano w czuwaniu 4 m-ce po pierwszym napadzie. Czynność podstawowa zróżnicowana przestrzennie złożóna jest z rytmu alfa o częstotliwości 11 Hz i amplitudzie do 40 uV. Reakzja zatrzymania obecna. Podczas badania wystąpiły bioelektryczne i kliniczne cecghy sennosci. ZAPIS NIEPRAWIDŁOWY. Nieprawidłowości ujawniły się w spoczynku oraz w trakcie aktywacji HV w okolicach skroniowych z zaznaczoną przewagą prawostronną i tendencją do uogólnienia. Wystąpiły pod postacią 0,5-1,5 sek. wyładowań napadowych fal ostrych, iglic, theta o amplitudzie do 80 uV. Aktywacja Fs - bez wpływu na zapis.*

Proszę o opinię co mogę o tym myśleć co powiniem robić a czego nie. Dodam że pierwszy i jak dotąd jedyny napad padaczki miałem 21.04.2011. Około tydzień przed atakiem skończyłem się leczyć z infekcji górnych dróg oddechowych. Dzień przed napadem bardzo mało zjadłem, wieczorem wybrałem się ze znajomymi do klubu na imprezę. Na imprezie wypiłem 2 kieliszki wódki i 3 piwa. Spałem 4 godziny. Rano wybrałem się z siostrą i córką na spacer. Po spacerze poszliśmy do marketu na małe szybkie zakupy. Po wejściu do sklepu poczułem się dziwnie. Nie umiałem ogarnąć towarów na półkach, uciekał mi wzrok. Miałem błyski przed oczami. Dalej już nic nie pamiętam. Wiem, że nastąpił atak padaczki, świadomość odzyskałem w karetce. Wykonano mi tomografię i rezonans - wyniki były prawidłowe. EEG w tym samym dniu wykazało jakieś nieprawisłowości. W opisie jest zapis skłonność do napadowości. Proszę o pomoc.

Bartek 2011-08-19, 08:54

Może warto włączyć leczenie lekami p/padaczkowymi.

Najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem neurologiem.

marco 2011-08-19, 17:27

Dzięki za takie porady. Liczyłem na opinie specjalisty neurologa :)

Bartek 2011-08-22, 11:35

Nie w tym dziale, tylko w dziale *pytania*.
To jest forum, a nie porady eksperta.

marco 2011-08-22, 20:34

Witam,
opis jest nieprawidłowy i potwierdza padaczkę. Należy rozpocząć leczenie p/padaczkowe. U każdego czynniki prowokujące napad nieco się różnią toteż zwykle chory rozpoznaje czego należy unikać. Sam Pan opisał czas przed napadem. Zatem należy unikać niewyspania, a nawet zbyt długiego snu, hipoglikemi, czyli głód też może powodować napad, alholohol, zaburzenia elektrolitowe, światła (stroboskopowe, nawet długie w samochodzie z naprzeciwka, w sklepie). Dlatego należy stosować leki, które będą hamowały i łagodziły występowanie napadu padaczkowego. Warto, aby rodzina, nauczyła się jak postępować w trakcie napadu padaczkowego. Nie zawsze konieczne jest wzywanie pogotowia ratunkowego.

neuron 2011-08-22, 21:33

Wczoraj dowiedziałem się od lekarza prowadzącego, że taki zapis może także powodować migrena. Objawem migreny wcale nie musi być bół głowy ale za to bardzo prawdopodobny jest światłowstręt. Analizując po mału wypowiedzi *ekspertów* dochodzę do wniosku, że sami do końca nie wiedzą co to jest dokładnie. Włączenie leczenia hamującego jak w poście powyżej, za który dziękuję, to chyba nienajlepsza decyzja choćby z tego powodu, że napad do tej pory wystąpił tylko raz. No nic pożyjemy zobaczymy bo w innym wypadku prawdopodobnie nic sie nie dowiem bo nikt konkretnie nie mowi ze wg ksiazki nalezy to i to.

Bartek 2011-08-25, 15:10