Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Wyjazd w góry przy padacze

Wyjazd w góry przy padacze

Od kilkunastu lat syn choruje na padaczkę pourazową. czy są jakieś przeciwskazania co do wyjazdu w góry? ośrodek do którego syn uczęszcza organizuje wyjazd integracyjny w góry . Syn bardzo chce pojechać ale boję się że może dostać ataku. ogólnie miewa 3 -4 ataków w ciągu roku ( w momencie przeziębienia albo nasilenia się alergii).














MonikaScie. 2012-09-08, 18:56

Witam ja sama bedąc chorą 11 lat gdy zachorowałam jeździłam na różne wyjazdy wiadomo ze rodzice sie boją ze dla dziecka cos będzie ale jestem zdecydowaną zwolenniczką tego by osoby chore na Epi nie były zamykane w złotym kloszu wiadomo ze atak złapać może nas wszędzie i z kimkolwiek . A tym bardziek jeśli syn ma ataki rzadko. Ale dla pewności polecam konsultacje z jego neurologiem.

Sylwia_26 2012-09-12, 00:07

Wyjazd w góry to wspaniały pomysł. Pamiętajcie tylko o zabezpieczeniach i chodzi tu nie tylko o liny czy czekan , ale o opaskę ratunkową sos która w razie wypadku czy jakiegoś zagrożenia dzięki opasce ratownicy dowiedzą się natychmiast o tobie wszystko. Opaski dostępne na www.opaskiratunkowe.pl PAMIĘTAJ O TYM TWOJE ŻYCIE W TWOICH RĘKACH .

Sebastian 2012-11-09, 20:23