Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wstępny etap zmian zwyrodnieniowych na krawędziach trzonów kręgów i w stawach międzykręgowych

Wstępny etap zmian zwyrodnieniowych na krawędziach trzonów kręgów i w stawach międzykręgowych

Mam 28 lat ,od 15 r trenowałam jeździectwo teraz mam bóle kręgosłupa
a do wizyty jeszcze 3 tygodni .
Wynik:
Wysokość trzonów kręgowych zachowana ,intensywność sygnałów z ich zakresu w granicach normy .Krążek międzykręgowy l3/4 prawidłowej wysokości z cechami dechydratacji i ogniskową niewielką protruzją lateralizującą na prawo z nieznacznym zwężeniem zachyłka bocznego prawego i dolnej części otworu międzykręgowego prawego jednak bez cech ucisku struktur nerwowych .Krążki l4/5 l5/s1 o prawidłowej wysokości ,o zachowanej intensywności sygnału również z dyskretnymi uwypukleniami tylnymi,z modelowaniem tłuszczu nadtwardówkowego ,bez cech istotnego zwężenia zachyłków bocznych i otworów międzykręgowych .Struktury nerwowe bez cech uciśnięcia .Wstępny etap zmian zwyrodnieniowych na krawędziach trzonów kręgów i w stawach międzykręgowych .Sto zek rdzenia bez cech patologii .Wstępny etap spondylozy lędźwiowej .
Dodatkowo nabawiłam się kontuzji mam szyje w kołnierzu ortopedycznym ,skręcenie ze stłuczeniem i kołnierz na 6 tygodni po leczeniu szpitalnym .

Aneta M.Chorzów 2012-09-12, 16:39