Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Wrażenie prześwietlonego wzroku

Wrażenie prześwietlonego wzroku

Dzień dobry. Opisze swój przypadek i dodam, że szukam pomocy i przyczyny. Do okulisty trafiłam z przyczyny prześwietlenia wzroku. Nie mogłam ( i nadal nie mogę) patrzeć na TV, komputer, wszytsko mam prześwietlone, razi mnie wszytsko, uczucie mam prześwietlonego wzroku. Okulistka stwierdziła, że to nie przyczyna oczu i skierowała mnie na neurologie do szpitala. Byłam tam 1,5 tygodnia - robili mi tomografie głowy ( wynik ok), badania krwi ( na kiłe, bolerioze) i wyniki ok. Wyszły mi zle wyniki ( ale nienajgorsze) na magnez i wapń. Miałam okulistyczne badania na jaskre i wyniki ok. Robili mi rezonans mag. z kontrastem i niby ok, ale wyszły jakies plamki, ale lekarka powiedziła mi, że to nic poważnego ( wykluczyli stwardnienie rośniane i wszytskie poważne choroby), za 3 miesiące mam znowu wrócić do szpitala na ponowny rezonans i jak bedzie ok to mnie szybko wypiszą. Cieszę się ze nic mi nie wyszło w głowie, ale ja nadal źle widze. Biore minerały i witaminy przepisane przez szpital .Na jakiś czas wzrok sie poprawił ( dodam że okulistyczne badania nic nie wykazały tylko tyle że prawe oko jest slabsze, ale w granicach normy, lewe zdrowe)Od kilku dni źle widze na właśnie to słabsze prawe oko. Jedno oko tak jakby wróciło do normy ( nie calkiem), a prawe mam nadal prześwietlone i źle widze. Rażą mnie białe kartki z czarnym nadrukiem, widze jaskrawo i wszytsko mnie razi. Głowa mnie codziennie boli i co najgorsze prawa gałka ( jak ruszam okiem to boli)
Nie znam przyczyny mojego zlego samopoczucia. To rażenie mnie doprowadza do obłęgu. Dodam jeszcze, że w ostatnich latach byłam narażona na silne stresy i zastanawiam sie czy układ nerwowy mógł zaatakować układ wzrokowy????? Co mi dolega???Bardzo proszę o radę. Jestem na etapie szukania dobrego neurologa i okulisty. Nie weim co spowodowało prześwietlenie wzroku. dodam jeszcze, że jak siedze przed komputerem to zaczynam mieć lekkie zawroty głowy, jak dużo patrze na białe kartki z czarnym nadrukiem to też. Nie moge ogladać tv bo razi. Ciągle chodzę w okularach słonecznych. Prosze o pomoc.

Karola 2010-07-14, 13:13

Nie jest to rezultat stresu i odpowiedzi układu nerwowego. Czy rozpoznano u Pani migrenę (tu często występują bóle głowy, fotofobia)? Rozumiem, że wykluczono zapalenie spojówek czy tęczówki?

neuron 2010-07-19, 13:23