Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Wpływ czynników zewnętrznych na nieprawidłowy zapis EEG u niemowlęcia

Wpływ czynników zewnętrznych na nieprawidłowy zapis EEG u niemowlęcia

Lekarze twierdzą, że moja córka, która ma siedem miesięcy, ma padaczkę, bo dwa razy przytrafiło jej się coś takiego, że nagle zesztywniała i straciła przytomność. EEG wykazało zmiany, ale podejrzewam, że wynik wyszedł zafałszowany przez to, że dziecko zostało na siłę wybudzone i było głodne podczas badania. Czy to mogło wpłynąć na wynik?














Beti 2011-07-19, 17:32

W tym wypadku eeg nie ma decydującego znaczenia, jeśli wystąpiły 2-krotnie napady padaczkowe to w zasadzie powinno zostać włączone leczenie p/padaczkowe. Ale tak, wynik mógł być nie do końca miarodajny.

neuron 2011-07-20, 23:00

U mojej córki (3lata) która nigdy nie miała ataków ani zesztywnień ani zadnych objawów padaczkowych wyszedł zły zapis EEG i wdrożyli jej leki które wiecej szkodza jak pomagaja. Dziecko jest otumanione i otępiałe. Tez mi sie wydaje, ze brak snu i mega stres sfałszowały wynik ale nie chcą go powtórzyc zasrane lekarze z Prokocimia- nie polecam tego szpitala nikomu!!!!

xxx 2012-06-21, 23:45