Witam.

Od 3 lat borykam się z bólem głowy, kiedy w marcu tego roku położyli mnie w szpitalu na oddziale neurologicznym i zaczęli robić mi wszelakie badania dowiedziałam się, że to tylko ból głowy. Zrobili mi takie badania jak: GFR,USG TĘTNIC SZYJNYCH I KREGOWYCH, HORMONY TARCZYCY, ELEKTROKARDIOGRAM, BADANIE EEG *czynność podstawowa prawidłowo zorganizowana przestrzenie o regularnej częstotliwości alfa 10-11 Hz ampl do 35 uV. Na jej tle są wielokrotnie zwłaszcza w odprowadzeniach głębokich w okolicach i częściowo czołowych krótkie serię srednionapieciowych fal ostrych. Aktywacja HV i FS nieco nasilają te zmiany. Rz zaznaczona. Wniosek: na tle prawidłowej czynności podstawowej niewielkie zmiany napadowe w okolicach skroniowych i częściowo czołowych z tendencja do nasilania po aktywacji FS i HV*
MR GŁOWY:* badanie mr głowy wykonano w sekwencja FSE i FLAIR, obrazach T1, T2-zaleznych i DWI przekrój ach poprzecznych, strzalkowych i czołowych. W lewym placie czołowym, w istocie białej okolicy rogu przedniego komory bocznej, hiperintensywne w obrazach T2-zaleznych i FLAIR ognisko, wielkości w przekroju poprzecznym ok 7x3mm i długości 9mm, bez cech restrykcji dyfuzji w jego obszarze-zmiana o niespecificznym charakterze (demielizacyjna, naczyniopochodna). Pozostałe struktury mózgów, nad- i podnamiotowe, bez zmian ogniskowych. Prawidłową intensywność sygnału istoty szarej i pozostałych fragmentów istoty białej. Układ komorowy nieprzemieszczony, nie poszerzony, przestrzenie plynowe przymozgowe prawidłowej szerokości.w lewej zatoce szczękowej torbiel wielkości 30x20mm. Zgrubienia śluzówki w sitowiu po lewej stronie*. Otrzymałam tabletki TOPAMAX 25mg na bóle głowy mimo tego nadal się pojawiają jak również mam tiki nerwowe, czasem chodzę*jak pijana* nogi mam jak z waty, robi mi się słabo i muszę wtedy się położyć. Mam ukończone 20 lat. Chciałabym aby ktoś mi wytłumaczył te dwa opisy badan: EEG, MR GŁOWY. Teraz w czerwcu idę do specjaliści neurologa, ale wasza opinia tez bym chciała usłyszeć.

Asia. 2017-06-09, 11:17