Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wielopoziomowe zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne w kręgosłupie piersiowym

Wielopoziomowe zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne w kręgosłupie piersiowym

Pogłebiona kifoza piersiowa.Wielopoziomowe częściowe zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne i obniżenia wysokosci tarcz miedzykręgowych,zwłaszca w środkowym odcinku.Pojedyncze guzki Schmorla.Drobna osteofitoza krawędzi przednich trzonów w środkowym i dolnym zakresie kręgosłupa piersiowego.Cech obecności dokanałowych przepuklin,czy też wypuklin struktur tarcz międzykręgowych nie stwierdza się.
Rezewrwa płynowa przestrzeni podpajęczynówkowej worka oponowego zachowana.Rdzeń kręgowy bez cech ucisku,nieznacznie modelowany na tylnych krawedziach trzonow na szcycie kifozy,bez wyraznych zmian ogniskowych.
Dodam,ze na MR skierowano mnie po badaniu rtg kregosłupa piersiowego które opisano tak:Niewielkie skrzywienie lewostronne kręgosłupa piersiowego.Dyskopatia Th5/Th6
Z góry dziękuje za odpowiedż

Aneta 2012-03-13, 18:05

Najlepiej udać się na rehabilitację i fizykoterapię. Duże znaczenie mają przede wszystkim występujące dolegliwości.

neuron 2012-03-17, 18:12

Dziękuje za odpowiedz.
Moje dolegliwosci to silne bóle pod i miedzy łopatkami oraz bóle karku

Aneta 2012-03-18, 15:59

Witam,
proszę o wyjaśnienie mi opisu z wyniku Rezonansu Magnetycznego gdyż termin wizyty u lekarza mam wyznaczony dopiero na początek 08/2013r. Badanie MR kręgosłupa w odcinku Th10-S5, wykonane sekwencjami FSE w obrazach T1- i T2- zależnych wykazuje wielopoziomowe zmiany dehydratacyjne krążków międzykręgowych. Na poziomie L5/S1 centralna wypuklina krążka międzykręgowego bez ucisku struktur wewnątrzkanałowych. Pozostałe przestrzenie międzykręgowe bez dokanałowych dyskopatii krążków międzykręgowych. Osteofitoza przednich krawędzi trzonów kręgów oraz zmiany przerostowe w stawach międzykręgowych. W trzonie kręgu Th11 naczyniak. Rdzeń kręgowy w badanym odcinku oraz włókna ogona końskiego bez zmian.
Pozdrawiam

Lila 2013-01-03, 12:19