Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wielopoziomowa dyskopatia kregosłupa szyjnego a bóle głowy

Wielopoziomowa dyskopatia kregosłupa szyjnego a bóle głowy

Witam serdecznie.Mam pytanie czy w moim przypadku sa jakies przeciwwskazania ? Czy sa jakies rzeczy ktorych powinam unikac.Czego nie powinam robic.Mam od dwoch lat bardzo silne glowy w okolicy potylicy.Zaworoty glowy .Uczucie omdlenia.Ostatnio pogorszenie wzroku.Najgorzej boli popoludniu,w nocynie moge spac i rano.Nadnieniam jestem pracownikiem fizycznym( sprzataczka praca przez 12 godziny na zmiany)Wczesniej pracowalam na produkcji i w sklepie przy wykladaniu towaru supermarket.Panie doktorze moze mi pan w ludzkim jezyku powiedziec co oznacza dla mnie moj wynik badania .Odebralam rezonans magnetyczny kregoslupa szyjnego jest napisane ze wystepuje wielopoziomowa dyskopatia w postaci dehydratacji oraz propprcjonalna do zmian kostnych szerokolukowych owypuklen krazkow miedzykregowych C5/C6 i C6/C7 na ok 2mm dokanalowo i dootworowo.Zmiany zwyrodnieniowe wytworcze wraz z wypuklinami krazkow miedzykregowych na poziomie C5/C6 i C6/C7 nieznaczenie przewazaja zachylki boczne i otwory miedzykregowych bez uchwytnej kolizji z korzeniami nerwow.Stenoza kanalu kregowego C5/C6 i C6/C7 ze zmniejszeniem wymiaru strzalkowego do 10 mm.W przedniej czesci trzonu C4 hiperintesywna strefa sr 5 mm o wejrzeniu lagodnego naczyniaka.Oseteofity przednich i drobne zaostrzenia tylnych krawedzi trzonow C4 i C7.Oraz wielopoziomowo w stawch Luschki o najwiekszym na sileniu na poziomie C5/C6 i C6/C7.Pogrubienie wiazadla podluznego tylnego C5/C7.Wielopozimowe niewielkie odczyny zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych C3/C4 i C6/C7.Trzony kregowe prawidlowej wysokosci z cechami zwyrodnienia tluszczowego szpiku.Sygnal i obramowanie kostne kanalu kregowego w granicach normy. Z gory dziekuje za odpowiedz

Adela 2012-03-21, 15:10