Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wielopoziomowa dehydratacja krążków lędźwiowych, guzki Schmorla i wypukliny bulging

Wielopoziomowa dehydratacja krążków lędźwiowych, guzki Schmorla i wypukliny bulging

Lordoza odcinka lędzwiowo krzyzowego zniesiona.Wielopoziomowa dehydratacja krązkow m-k z obnizeniem ich wysokosci od L2 do L5.Załamania blaszek granicznych trzonow o charakterze guzkow schmorla w trzonach od L1 do L3 .Na poziomach L2/L3 i L3/L4 uogólnione wypukliny bulging krażkow m-k .
Na poziomie L4/L5 szerokopodstawna przepuklina krążka obustronnie przewężająca otwory m-k , zmiejszenie rezerwy plynowej .

Taki mam wynik MR .Bardzo proszę napisac czy kwalifikuje sie do zabiegu operacyjnego . Chcialam wspomnieć , że leczę sie już ponad 10 lat i żadne zabiegi mi nie pomagają , czesto drętwieje mi noga i bole są coraz cz ęsciej
Pozdrawiam

Małgosia 2011-07-16, 00:49

W takiej sytuacji operacja może być konieczna, jednak w Pani przypadku zmian zwyrodnieniowych jest więcej, występują wielopoziomowo, toteż wszystkie nie będą zoperowane. Najpilniejsza będzie lokalizacja L4-5. Należy skonsultować się z neurochirurgiem.

neuron 2011-07-16, 23:25