Forum neurologiczne » Bóle głowy » Wieloletnie migreny i częste napięcia mięśni karku i szyi

Wieloletnie migreny i częste napięcia mięśni karku i szyi

Witam,
Od 8 dni moja żona zmaga sie z bolem głowy. jestesmy juz bradzo zmeczeni zmaganiami, codziennie faszeruje sie Nufofenem Forete który zaczyna działać dopiero po 5 godzinach a i tak ból nie znika całkowicie.
Doliwości zony trwaja juz od wieli lat, próbowała sie leczyć u różnych lekarzy neurologów jednak bez wiekszego sukcesu. Diagnoza był powtarzalna - *Migrana z tym trzeba żyć*. Podczas ciąży bóle byłe zdecydownie mniejsze i bardzo rzadko występowały. po porodzie bóle powróciły ze zwiększoną mocą.
W zeszłym tygodniu żona była u Laryngologa, który po wykonanym przeswietleniu wykłuczył zatoki. z moich obserwacji widze ze zona bardzo często ma spięte mięśnie barków i szyji.
bardzo proszę o pomoc

Marcin 2011-01-02, 10:52

Czy zostały wykonane dokładniejsze badania tj. EEG czy rezonans magnetyczny głowy? Jeśli nie to taką właśnie diagnostykę należałoby przeprowadzić. Jakie leki dotychczas Państwo stosowali? Coś innego oprócz Nurofenu?

neuron 2011-01-02, 22:21

Dziękuję za odpowiedź,żona zażywala rownież Ketonal jednak po dłuższym zażywaniu przestał pomagać.Bierze również Apap zawsze 2 tabletki.
5 lat temu żona miala robione EEG I TOMOGRAFIĘ wszystko było w porządku. Rezonansu magnetycznego nie miała.

Marcin 2011-01-03, 12:35

Też cierpię wiele lat ma migrenę mi czasem pomaga napój energetyczny a konkretnie burn razem z tabletkami, tzn tabletki tym popijam. U mnie zasada jest taka że muszę wziąć dużą dawkę np. 5 ibupromów na raz wraz z tym napojem - bo jak wezmę za mało to później mogę zjeść i kilogram ibupromów i nie pomoże.

Rafał 2013-04-22, 11:56