Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Wieloletnie bóle pleców i nóg przy zmianach przerostowych stawów międzykręgowych kręgosłupa

Wieloletnie bóle pleców i nóg przy zmianach przerostowych stawów międzykręgowych kręgosłupa

Mam 34 lata a bolą mnie plecy i nogi od prawie 20 lat. Jak zaczęłam chodzić po lekarzach to rodzinni i ortopedzi po kolei mnie zbywali. Jedynie neurolog zlecił rezonans kręgosłupa lędźwiowo - krzyżowego i oto co wyszło. Dominuje obraz zmian przerostowych stawów międzywyrostkowych ze zwężeniem zachyłków bocznych kanału kręgowego i widoczna sklerotyzacja podchrzęstna. Drobna kanałowa protruzja jądra miażdżystego L5/S1. Wizytę mam dopiero za 2 miesiące, a nie wiem co te wyniki znaczą. Proszę o wyjaśnienie

Sylwia 2012-03-29, 13:35

Są to zmiany zwyrodnieniowe wymagające rehabilitacji i leczenia p/bólowego. Zmiany są wiloogniskowe, zatem operacja jest tu niemożliwa.

neuron 2012-03-30, 18:45

Rehabilitacje mialam pół roku temu - nic nie pomogła a przeciwbólowo doraźnie Movalis. Czy te zmiany będą postępować? Czym sie może to skończyć?

Sylwia 2012-03-30, 19:45