Forum neurologiczne » Bóle głowy » Wieloletnie bóle głowy po stapedectomii ucha

Wieloletnie bóle głowy po stapedectomii ucha

Witam!
Głowa boli mnie od lat. Zaczęło się zdiagnozowaniem otosklerozy, jestem po stapedectomii ucha prawego. Jednak głowa mnie boli i boli. Raz mocniej raz mniej. Wzięłam sporo leków przeciw bólowych, niestety od jakiegoś roku każdy lek powoduje u mnie okropne bóle brzuch czy też jelit bo dzieje się tak w 6 h po zazyciu leku. Potem ląduje z okropnym bólem w toalecie.
Jednak o głowie chciałam: ból tępy mocny rwący drętwiejący uciskający opasujący itp. Boli cała głowa bądż też pół albo tył albo przód albo tylko bok. No różnie mam też objawy mówiące o migrenie zbliżającej się. Boli bardzo...
Miałam wykonane kolejne badanie po latach KT ale tym razem angio. Wynik jest taki:
Umiarkowanie poszerzone przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistościach płatów czołowych, w pozostałym obszarze w normie. układ komorowy nieposzerzony, położony pośrodkowo. W głowie jądra ogoniastego drobne ogniska o charakterze bliznowatym, poza tym zmian ogniskowych nie stwierdza się. Badanie angio KT koła tętniczego mózgu nie wykazuje cech malformacji naczyniowej. Masywne pogrubienie błony śluzowej zatok szczękowych i sitowia. co znaczy ten wynik?
Jednak wynik z 2007 roku MR głowy wykazywał też Niewielkie poszerzenie zbiornika móżdżkowo rdzeniowego oraz także umiarkowane poszerzenie przestrzenie podpajęczynówkowych j.w. oraz zmniejszenie powietrzności obu wyrostków sutkowatych, w nieco większym stopniu prawegp co moze być spowodowane częściową sklerotyzacją i/ lub zmianami włóknistymi. Dlaczego teraz o tym nie napisano?????Co mam zrobić z tmi bólami doprowadzają mnie do obłedu ba i zdarza się dość często podwójne napadowe widzenie trwa chwilę lub dłużej. Ale zawsze czuję kiedy się to pojawi. Oczy mam przebadane dogłębnie i są okey!
Co zatem robić??jakie leki i co mówią te wyniki?

dzinnia 2011-04-02, 10:27

To co mogę poradzić Pani, to wizyta u laryngologa. W opisie badania uwidoczniono zmiany w zatokach, które wskazują na przewlekły proces zapalny. Może to wiązać się z opisanym bólem głowy. Oczywiście bóle głowy mogą też wynikać z migreny. Umiarkowane poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowej na sklepistościach płatów czołowych do obserwacji, układ komorowy jest prawidłowy.

neuron 2011-05-04, 23:05