Forum neurologiczne » Bóle głowy » Wędrujący ból prawej półkuli mózgu i drętwienie głowy

Wędrujący ból prawej półkuli mózgu i drętwienie głowy

Witam od dobrych dwóch tygodni miewam popołudniami ból głowy po prawej stronie ten ból jest wędrujący raz miałem uczucie jakby zdrętwienia półkuli czas na wysokości ciemiączka raz w środku raz na czole później na potylicy i skroni. Rodzaj bólu raz kujący po chwili ściskający od środka jakby opaska na głowie, raz silny raz stłumiony, trwający kilka godzin z jakimiś przerwami. Przeważnie gdy siedzę przed komputerem. A od momentu kiedy pojawiają mi się te bóle to przez 3 dni byłem narażony na słońce i przewiewy.

Patryk 2011-06-06, 23:14

Witaj. Czy ktoś w Twojej rodzinie cierpi na migrenę? Ponieważ to co opisujesz wskazywaloby właśnie na bóle migrenowe, często są dziedziczne. Najlepsza jest w takim wypadku wizyta u neurologa i rozpoczęcie leczenia strikte na migrene. Są to zupełnie inne leki, niż dostępne przeciwbólowe, które po dłuższym stosowaniu niszczą niesttey nam żołądek i wątrobe.... kiedyś sama potrafiłam brac 3 tabletki nie zdając sobie sprawy z tego jak sobie szkodze. Teraz lecze się sumamigrenem i wystarczy jedna tabletka przed atakiem. Ale wracając do Twoich objawów... to czy w trakcie bólu jesteś wrażliwy na światło? masz mdłości albo zaburzenia widzenia?

ewelina 2011-06-07, 12:04

Nie mam światłowstrętu ani mdłości jedynie raz miałem lekki objaw zaburzenia widzenia. No i jedynie co mam za Tydzień egzamin zawodowy i o nim myślę może to jakiś nerwoból chociaż tego w sobie nie odczuwam.

A no zapomniałem dopisać moja mama ma migrenę od dzieciństwa. A ja mam 20 lat.

Patryk 2011-06-07, 12:20

Nerwoból nie pojawiałby się raczej cyklicznie przez dwa tygodnie. Z tego co mówił mi moj neurolog, właśnie najczęsciej migrena jest dziedziczona od matki. i nie jest wcale tak, że Ty też będziesz cierpiał na nią od dzieciństwa. Może sie zacząć w dowolnym okresie życia. Do tego dochodzą sprawy z dorastaniem itd. Co prawda stres spowodowany egzaminem, tez może działać swoje.... zaczekaj ten tydzień do egzaminu i jesli po nim nic się nie zmieni to zapytaj mame czy ona ma jakiegoś lekarza prowadzącego - neurologa i żeby Cię umówiła.

ewelina 2011-06-08, 09:59