Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Uwypuklenie pierścieni włóknistych na poziomie szyjnym z modelowaniem opony twardej

Uwypuklenie pierścieni włóknistych na poziomie szyjnym z modelowaniem opony twardej

Witam mam 29 lat, od roku bolą mnie ręce a ostatnio doszły bóle pleców postanowiłem wiec zrobić rezonans, oto wyniki:

Badanie MR odcinka szyjnego:
Ograniczenie lordozy szyjnej. Niewielkie uwypuklenie pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych na poziomach C3-4, C4-5 i C5-6 z modelowaniem opony twardej. Pozostałe krążki bez wypuklin. Nie stwierdza się widocznych w badaniu cech ucisku korzeni nerwowych. Rdzeń kręgowy bez zmian.

Badanie MR odcinka piersiowego:
Przepuklina tylno-lewoboczna krążka Th7-8 uciska w niewielkim stopniu worek opony twardej. Niewielkie wypukliny tylne krążków Th2-3 i Th3-4 modelują worek opony twardej. Nie stwierdza sie cech ucisku korzeni nerwowych ani rdzenia kręgowego. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.

Badanie MR odcinka lędźwiowego:
Zmiany degeneracyjne w postaci dehydratacji krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1 z niewielką przepukliną tylną, bez widocznych w badaniu cech ucisku struktur nerwowych. Pozostałe krążki bez wypuklin. Stożek rdzenia kręgowego niezmieniony.

Wysokość trzonów oraz intensywność sygnału szpiku prawidłowa.

Co oznaczają te wyniki i czy jakaś rehabilitacja mi pomoże, bardzo proszę o poradę i ewentualną profilaktykę.

Przemek 2011-09-18, 22:24

Zmiany są na wszystkich poziomach kręgosłupa i są to zmiany zwyrodnieniowe. Nie kwalifikują się jeszcze do operacji. Należy jak najbardziej udać się na rehabilitację.

neuron 2011-11-04, 18:43