Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Uwypuklenia krążka międzykręgowego z uciskiem na worek oponowy

Uwypuklenia krążka międzykręgowego z uciskiem na worek oponowy

To mój opis tk - na wysokości c5/c6 widoczne tylne uwypuklenie krążka mk z niewielkim uciskiem na worek oponowy ,bez ucisku na korzeń nn. rdzeniowych. Na wysokości c6/c7 widoczne uwypuklenie krążka mk z uciskiem na worek oponowy bez ucisku na korzeń nn. rdzeniowy .Na krawędziach trzonów kręgów szyjnych oraz w stawach między kręgowych na poziomie c3-c7 widoczne niewielkie zmiany zwyrodnieniowe-wytwórcze. Zwężenie przestrzeni międzykręgowych c3-c4,c4-c5 i c5-c6.Wyrównanie fizjologicznej lordozy w odcinku szyjnym. Kanał kręgowy w badanym odcinku nie zmienny. A teraz podam opis rtg kręgosłupa lędżwiowego...Prawowypukla skolioza w odcinku lędżwiowym kręgosłupa .Rotacja trzonów w osi długiej.. zwężenie przestrzeni międzykręgowej l4-l5 ,innych zmian nie uwidoczniono ..proszę o wytłumaczenie mi tych opisów dodam że męczy mnie ból nóg drętwienie rąk i nóg bóle szyji i karku ograniczenie ruchowe proszę o pilą odpowiedż

Iwi 2012-06-11, 17:57

Dobry nerochirurg ja nie trafilem juz 3 operacyje mialem i 4 chyba bedzie

LDZ 2012-06-13, 23:44

Witam czy ktoś może mi powiedzieć co oznacza ten opis co mi jest ??? bo mój lekarz do debil!!
http://www.bankfotek.pl/image/1312192.jpeg

Kuba 2012-08-24, 21:55