Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Utrata wzroku i słuchu po lewej stronie po wypadku komunikacyjnym

Utrata wzroku i słuchu po lewej stronie po wypadku komunikacyjnym

18.10.2011 w bok mego samochodu wjechał TIR , ja natomiast głową uderzyłam w drzwi/prowadziłam/ ,po wyjściu 2 razy zwymiotowałam i w tym dniu nic mi więcej nie było. W nocy zaczęły się wymioty bardzo silne z potwornym bólem głowy.Zgłosiłam się na oddział i zostałam hospitalizowana, następnie zaniewidziałam na lewe oko i straciłam słuch na lewe ucho/ból głowy i potworny pisk w uchu utrzymuje się cały czas/ ,badania nie wykazują cech pourazowych,ale są cechy niedowidzenia i całkowitej utraty słuchu/1 audiogram słuch jeszcze jako taki był po 2 tygodniach kompletny niedosłuch/.RM był wykonany 2 razy ,oba wyniki b/z pourazowych,z tym, że w drugim na przysadce mózgowej mała zmiana można uznać ją za torbiel 4mm,której wcześniej nie było,oraz w obu jakieś zmiany na lewej zatoce szczękowej.Nadmieniam ,że nie miewałam wcześniej kłopotów ani ze wzrokiem ani ze słuchem.Wszyscy bezradnie rozkładają ręce ,bo powinno być okey,ale nie jest,pomimo tego ,że przyjmuje leki Betaserk ,Cavinton Forte i neu... w dalszym ciągu nie widzę,nie słyszę i mam bóle głowy.Mam zawroty głowy w szczególności po zamknięciu oka prawego i jego ponownym otwarciu ,przy wstawaniu z łóżka lub skłonach.Co mam dalej robić jestem bardzo nerwowa i cierpię na bezsenność nie potrafię jeździć samochodem nawet jako pasażer,mam tak silny strach.Proszę o jakąkolwiek pomoc , może faktycznie nic mi nie ma tylko jestem nienormalna?

Ewa 2011-12-01, 07:44

Trudno interpretować objawy skoro w badaniach obrazowych nie wykryto żadnych zmian pourazowych. Mogło dojść do uszkodzenia ucha wewnętrznego. A objawy wynikają z zaburzeń błędnikowych. Nie tłumaczy to jednak zaburzeń widzenia. Na pewno komponent psychologiczny stanowi problem dla Pani. Dlatego radzę skonsultować się z psychologiem.

neuron 2011-12-03, 18:08