Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Utrata Świadomości

Utrata Świadomości

Witam
Od 10 roku życia choruje na WZW typu B, w wieku 15 lat stwierdzono u mnie epilepsję obecnie mam 24, która objawia się utratą świadomości mówię coś do innych od rzeczy i później tego nie pamiętam atak trwa do 3 minut. Na ogół występuję,kiedy jestem w sytuacji stresującej z którą sobie nie radzę. Biorę lek depakine chrono 500 mg, który w ogóle mi nie pomaga ataki występują na ogół 3 razy dziennie, ostatnio lekarz przepisał mi dodatkowo leveboin 250 mg. Po którym czuję się strasznie nie mam na nic sił jestem blada i sina na twarzy, a ataki jeszcze bardziej przybrały na sile. Moje wyniki są w normie jak u zdrowego człowieka nie ma żadnych zmian w mózgu. Wydaje mi się, że ataki mam na tle nerwowym, ponieważ kiedy mam wolnę i spędzam czas u chłopaka to wtedy nie występują żadne ataki, ponieważ niczym się nie denerwuje. Chciałam zapytać czy mogę odstawić leki i sprawdzić czy będę się lepiej czuła i czy mogę je odrzucić odrazu czy zmniejszać dawkę. Proszę o pomoc, ponieważ czuję się bezradna a przez leki nie mam już sił do życia. I jeszcze jedno pytanie czy istnieją jakieś leki nowej generacji bez refundacji nfz po któych będę normalnie funkcjonować, które nie będę tak bardzo odbijać się na moim zdrowi, ponieważ czuję że już długo tak nie pociągne.

Pozdrawiam,
Ewelinka

Ewelinka 2015-01-21, 11:04