Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Utrata przytomności, drgawki kończyny górnej i ból głowy

Utrata przytomności, drgawki kończyny górnej i ból głowy

5 dni temu miałam utratę przytomności na około 5 minut drgawki lewej kończyny górnej przed całym zdarzeniem silny ból głowy jak i po odzyskaniu przytomności. Do zdarzenia doszło w poradni przed wizytą u lek rodzinnego o tym co się działo dokładnie opisał mi personel poradni.Karetka zabrała mnie do szpitala gdzie po utąpieniu bólu głowy zostałam wypisana do domu tego samego dnia. Dwa lata wcześniej miałam robione badanie eeg ponieważ uległam wypadkowi samochodowemu wynik : Fale alfa 9 Hz ampl.do 55uV tworzą rytm podstawowy w okolicach ciemieniowych, potylicznych oraz środkowo i tylnio skroniowych. W pozostałych okolicach są fale beta 30Hz ampl.do 15uV oraz fale theta 5-7 Hz ampl.do 25 uV. W okolicach skroniowych pojawiają się napadowe fale ostre o ampl.60-70uV synchroniczne lub ze zmianą lateralizacją. FS i HV nie nasilają tych zmian Rz obecna.Orzeczenie zapis nieprawidłowy ze zmianami napadowymi w okolicach skroniowych. Bardzo proszę o pomoc wizytę mam za 1,5 miesiąca muszę wiedzieć czy to pilne co mam robić !

EWAGA 2012-04-11, 11:11

Najpewniej to padaczka pourazowa. Należy powtórzyć eeg i rozważyć leczenie p/padaczkowe.

neuron 2012-04-15, 11:51

Bardzo Dziękuję za odpowieź właśnie odebrałam wynik eeg orzeczenie czynność bioelektrycza mózgu niezaburzona. Więc mam kolejne pytanie jeżeli utrata przytomności zdarzyła się poraz kolejny i pojawiły się drgawki lewej ręki a wynik eeg jest prawidłowy to czy nadal istnieje prawdopodobieństwo że to padaczka na ile wynik eeg jest wiarygodny w rozpoznaniu tej choroby? Bardzo proszę o odpowiedź!

EWAGA 2012-04-17, 10:54

Należy powtórzyć eeg po bezsennej nocy. Czasami mimo wyraźnych danych klinicznych, a prawidłowego eeg także rozpoznaje się padaczkę i włącza leczenie. Ostatecznie decyzja podejmowana jest przez pacjenta i lekarza - indywidualnie.

neuron 2012-05-20, 17:11