Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Uszkodzony rdzeń kręgowy

Uszkodzony rdzeń kręgowy

Moja mama jest po wypadku w pracy spadła ze schodów i nic nie połamała sobie . dopiero po 2,5 roku wyszło że ma 4 kręgi szyjne wyłamane i wbite w rdzeń kręgowy. po operacji ma wstawione implanty ale ma też niedowład czterokończynowy. wszystko jakoś było dobrze ale od pewnego czasu czyli jakieś 5 miesięcy temu zaczęło boleć ja kolano ortopeda stwierdził że staw jest zdrowy kolanowy. reumatolog stwierdził , że to nie reumatyczne zapalenie stawów. wyniki bardzo dobre. boli ją właściwie całe ciało, noga ma obrzęk. trwa do 5 miesięcy. boli ją też w karku. co ja mam zrobić z nikąd pomocy.

Beata 2012-04-29, 22:15

Należy wykonać ogólne badania laboratoryjne. Być może to przyczyna naczyniowa i konieczna będzie konsultacja chirurga naczyniowego. Jakiego stopnia jest to niedowład?

neuron 2012-04-30, 19:29

Jest to niedowład czterokończynowy bardziej nasilony w kończynach dolnych. teraz boli ja kość ogonowa, kolano lub bardziej mięśnie kolana z tyłu , skóra jak się dotyka na ręcach to ja kuje, nawet wytarcie ręcznikiem sprawia jej ból . porusza się przy chodziku na kółkach ale to z wielką trudnością. I boli ją całe ciało.

beata 2012-04-30, 21:46

Objawy dotykowe mogą wynikać z przeczulicy. Można poprosić o leczenie p/depresyjne, które powinno zadziałać także p/bólowo. Bóle kości ogonowej najpewniej wynikają z przebywania w pozycji leżącej. Wskazana jest rehabilitacja. Co do bólu całego ciała to trudno się wypowiedzieć. Skoro bólu umiejscowiony jest nie w stawie kolanowym ale dole podkolanowym tym bardziej wskazana może być wizyta u chirurga naczyniowego.

neuron 2012-05-01, 09:08

Bardzo dziękuje za nakierowanie mnie gdzie mam się udać z mamą. Właśnie dzisiaj dostała skierowanie na oddział naczyniowy. Na oddział jej nie przyjęli ale przeprowadzili badania krwi i badania krwi na niedokrwistość. Stwierdzili że mama ma początkowy okres miażdżycy kk kończyn dolnych. zalecili też zrobienie THS w poradni. Bardzo dziękuje za okazanie zainteresowania przypadkiem mojej mamy.

beata 2012-05-02, 23:20