Forum neurologiczne » Nerwobóle » Uszkodzenie nerwu żuchwowego po wszczepieniu implantów zębów

Uszkodzenie nerwu żuchwowego po wszczepieniu implantów zębów

Witam, 4 tygodnie temu przeszłam nieudana próbę wszczepienia implantów w żuchwę, dokładnie zęba siódemki. Niestety stomatolog dobrał za długie implanty i uszkodził mi nerw żuchwowy. Obecnie mam szczękościsk, brak czucia w połowie dolnej brody, wargi dolnej i połowy dolnych zębów. Do tego silne bóle porównymwalne do porażania prądem, które ani na moment nie ustępują. Mam pytanie, jakie są rokowania i czy istnieje szansa na odbudowę nerwu. Obdukcja wykazała, iż uszkodzony jest też kanał, w którym biegnie nerw. Proszę o pomoc.

Barbara 2011-01-15, 12:58

Ja mam ten sam problem s tymze stomatolog mnie zapewnil ze implant jest umieszczony tuz za nerwem . i z czasem wszystko sie unormalizuje. od zabiegu minelo 3 miesiecy dostalam do lykania wit z grupy B ponoc pomaga na odbudowe nerwow.ale jak narazie bez zmian.

rumka 2011-02-09, 17:09

U mnie wygląda to tak, że implant nieprawidłowo założony został wyjęty po kilku godzinach. Teraz rehablilitacja: lampa solluix i elektrostymulacja plus kwas alfa-lipolowy. Ból wciąż odczuwam a do tego silną nadrwrażliwość zębów, wargi i brody. Ten koszmar trwa u mnie trzeci!!! miesiąc.

Anna 2011-02-12, 20:00

Witam, mam bardzo podobną sytuacje. Podczas leczenie zęba siódmego, dolnego, został prawdopodobnie uszkodzony nerw zębodołu dolnego. Mam drętwienie po lewej stronie od ust do brody. Bardzo niekomfortowe uczucie, do tego lekkie pulsowanie w tym miejscu. Proszę powiedzcie czy ten stan w końcu Wam minął i jak długo to trwało???????

IZA 2012-11-27, 18:46

Ja mam implanty od miesiąca i czuję ból w szyi i trochę w szczęce... tylko czy to ma związek z nerwem nie mam pojęcia.

Jurek 2013-02-04, 12:49

Ja mam ten sam Problem.W 2009r w Slubicach zostalem okaleczony.Do tej pory odczuwam ten dyskonfort.Nie wiem czy kiedykolwiek sie ten nerw uspokoi.

Planed 2013-04-06, 13:05