Forum neurologiczne » Bóle głowy » Uporczywe bóle głowy i kręgosłupa

Uporczywe bóle głowy i kręgosłupa

Witam serdecznie.
Proszę o pomoc i poradę. Od listopada zmagam się z narastającymi bólami głowy (szum w uszach , potem szumy w całej głowie, początkowo w porze nocnej, aktualnie również w ciągu dnia). Narastający od kilku miesięcy ból kręgosłupa w odcinku szyjnym, okolice barkowe, ogólnie górny odcinek kręgosłupa, ale również promieniujący ból na inne partie - okolice nerek, odcinek lędźwiowy. Również ból stawu łokciowego - nie ciągły, ale powracający. Ból ogólnie piekący, jakby ,,parzący**. Stawy jakby trzeszczące - przy poruszaniu się. ,,Trzaski** przy obrotach głowy.

Jestem kobietą, w wieku 62 lat, do ostatnich miesięcy regularnie paląca - rzuciłam papierosy około 2 miesięcy temu - do chwili obecnej całkowicie. Przy wzroście 165 cm , waga w okolicach 85 kilogramów -a więc nadwaga na granicy otyłości. Jestem ponadto cukrzykiem (cukrzyca typu 2) - regularnie zażywam leki, badam przynajmniej dwukrotnie w ciągu dnia poziom cukru. Choruję również od wielu lat na dnę moczanową (zażywam Milurit) i nadciśnienie - które regularnie (codziennie ) sprawdzam i zażywam leki (Enereal 20)
W trakcie ostatniego półrocza przeprowadziłam następujące badania:
1) dwukrotnie badana krew (w grudniu i w marcu ) - oba badania nie wykazały większych zmian i ,,złych** wyników, z wyjątkiem enzymocytów (w obu przypadkach poniżej normy),
2) badania laryngologiczne (wszystko w normie - zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne - zdjęcie rentgenowskie, badanie słuchu - bez zmian)
3) badanie USG tętnic szyjnych (dopplerowskie) - bez zmian
4) RTG kręgosłupa piersiowego (TH):
- skolioza lewostronna kręgosłupa piersiowego,
- pogłębiona kifoza kręgosłupa piersiowego,
- osteofity na krawędzi kręgów piersiowych,
- przestrzenie międzykręgowe nieprzewężone.

Proszę o pomoc w wytyczeniu kierunku następnych badań, ewentualnej wstępnej diagnozie lub interpretacji wyników badań .


Z góry dziękuję za pomoc

Z poważaniem
Maria

Maria 2013-04-17, 14:58