Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Uogólnione zmiany napadowe w EEG aktywowane przez HV

Uogólnione zmiany napadowe w EEG aktywowane przez HV

Witam,
poniżej wrzucę opis mojego badania, bo mam wizytę za ok. tydzień i denerwuję się. Jeżeli ktoś może choć trochę zinterpretować, to bardzo proszę. Ale przedtem mam pytanie: czy padaczka niszczy mózg, pamięć?

Opis:Zapis spoczynkowy składa się z niskonapięciowej czynności szybkiej obecnej w odprowadzeniach przednich oraz dominującej w pozostałych odprowadzeniach czynności alfa o częstotliwości 10-11 Hz i amplitudzie do 80 nV. Rz obecna. na tym tle występują uogólnione wyładowania fal ostrych i towarzyszących im fal wolnych z maksimum amplitudy w okolicach czołowo-centralnych wybitnie aktywowane przez HV. FS nie zmienia istotnie zapisu.

Orzeczenie:
Zapis nieprawidłowy, wykazuje uogólnione zmiany napadowe aktywowane przez HV.

----
Nie miałam napadów grand mal nigdy. Po EEG od 3 dni strasssznie boli mnie głowa, mam zawroty, jakieś zaburzenia widzenia - takie snużenia, i mam odczucia takie jakby mnie *znosiło* na jedną stronę podczas chodzenia.

Boli_leb 2012-04-18, 10:38

Do rozważenia wykonanie CT głowy. Taki zapis może wskazywać na padaczkę. W tej chorobie mogą występować niewielkie zaburzenia pamięci, związane są one z częstością napadów i ich charakterem.

neuron 2012-04-22, 19:51

Pięknie Ci dziękuję. Szczególnie, że zapomniałam napisać, że mam problemy z pamięcią, właśnie niewielkie (zapomniałam napisać, że się zapominam:D:D).

CT? A dlaczego nie MRI? Po pierwsze CT ma działanie rakotwórcze, a MRI nie i jest dokładniejsze(?).

boli_leb 2012-04-23, 09:32

Nie ma działania rakotwórczego. Istnieje pewne prawdopodobieństwo związane z wielokrotnym naświetlaniem. Wszystko zależy od objawów klinicznych, zwykle w pierwszej kolejności wykonywane jest CT, a MR jest rozszerzeniem diagnostyki.

neuron 2012-05-03, 21:01

Witam,mam wynik badania eeg swojej 14 letniej corki,wizyte mam za tydzien ,ale bardzo sie denerwuje i jesli ktos moglby mi wyjasnic wynik to bylabym wdzieczna .oto opis
Zapis nieprawidlowy z wyraznie widocznymi w czasie aktywacji Hv i podczas fotostymulacjizmianami w postaci serii czolowo-dwuskroniowej napadowosci niekiedy zaostrzonych fal wolnych delta-theta 1,5-3,6 Hz do 120-170 uV okresowo z przewaga fal wolnych delta w lewej okolicy skroniowej-na tle pozostajacej w granicach fizjiologii dla wieku pacjenta czynnosci podstawowej theta-alfa 6-12 Hz do 50-80 uV.
Reakcja blokowania zaznaczona

Aga 2013-03-01, 10:30

Witam , dostałam wynik z eeg głowy. Mam napisane tak ; Zapisz czuwania z okresowo asymetryczną czynnością podstawową , ze zmianami zlokalizowanymi w okolicach czołowych o charakterze napadowym. Neurlog dał mi lek i nic konkretnie nie powiedział. Czy to padaczka ?

Agata 2017-07-16, 16:03