Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Układ komorowy nieznacznie poszerzony w zakresie komór bocznych

Układ komorowy nieznacznie poszerzony w zakresie komór bocznych

Proszę o interpretację opisu badania usg przezciemiączkowego mojego 3-tygodniowego synka:
*Układ komorowy nieznacznie poszerzony w zakresie komór bocznych. Wymiar poprzeczny komór bocznych 31.2mm, głębokość komór bocznych prawej 3.8mm, lewej 4.9mm (norma do 5mm). Asymetria splotów naczyniówkowych oba nieznacznie szersze z przewagą strony lewej, oba o podwyższonym echu.*
Proszę o wyjaśnienie co to oznacza i czym może grozić. Wizytę u neurologa mamy niestety dopiero za dwa miesiące. Dziękuję.














Magda 2010-07-15, 12:27

Komory boczne są tylko nieznacznie poszerzone. Na pewno będzie trzeba rozważyć wykonanie badania kontrolnego. Na wizytę u neurologa można spokojnie poczekać, prawdopodobnie do tego czasu zmiany ulegną już wycofaniu.

neuron 2010-07-19, 10:02

Dziękuję za odpowiedź, choć nadal jestem trochę niespokojna. Synek miewa długie napady płaczu, podczas których zakrywa sobie rączkami uszy. Czasem też zasypia z rączkami przyciśniętymi do uszu. Nie wiem czy można to tym zmianom przypisać, czy też jest czemu innemu.

Magda 2010-07-19, 15:30