Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Ukad komorowy bardzo wąski i dość waskie zbiorniki podstawy

Ukad komorowy bardzo wąski i dość waskie zbiorniki podstawy

W wieku 7 lat miałam zapalenie opon mózgowych lekarz takze podejrzewa ze było takze zapalenie mózgu.
po 3 latach trafiłam do CZD lekarz wtedy stwierdził po badaniu TK
*układ komorowy, wąski* drugi wynik *układ komorowy bardzo waski*
3 wynik *ukad komorowy bardzo wąski i dośc waskie zbiorniki podstawy.
nie widzimy ognisk patologicznych.
Wnioski; Obraz CT mózgu moze odpowiadac pseudotumor cerebri.*
po każdym z tych badań kiedy byly złe trafiałam na oddział dostawalam manitol, dexaven i inne dolegliwosci na jakies miesiąc odchodziły.
Przy okazji tez bylo zakazenie listeriozą.

nie wiem co mam robic, nadal czuje sie zle, nauczyciele, rodzina widzą ze jest nie dobrze.
jakiś czas temu byłam w szpitalu, bardzo mocne bóle głowy i sztywnośc karku ; wyszło ze mam zniesiona lordoze odcinka szyjnego i badania CT wąski układ.
badanie doplerowskie niewielkie zmiany tętnic w obrebie szyi, oraz anemia, dośc spora

Lekarze mają sto róznych pomysłów.A ja stoje w miejscu.Poniewaz przeszlam z dzieciecych do dorosłych poradni. Lecze sie tylko prywanie bo nie ma możliwosci sie dostac normalnie.
Póki nie bede miec zdrowej krwi nic nie da sie zrobic. bo wszytkie leki pogorsza ten stan. czy to prawda?
bardzo sensownie mówił neurochirurg z CZD o zastawce czy to by pomogło ?
Bol wyglada tak; boli od potylicy, raz wyżej raz nizej-róznie.
do tego dochodzi ogromny ból który trwa minute i przechodzi przez całą głowe. (lekarz mówi ze to od zatkanych żył)
w jakim kierunku zrobić kroki zeby dojsć do zdrowia?
i jakie są dobre placowki ?

an. 2010-04-14, 00:49

Objawy są mało specyficzne, przed założeniem zastawki warto wykonać test infuzyjny płynu mózgowo-rdzeniowego, jednak zastawka nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Warto wykonać badanie MRI odcinka szyjnego kręgosłupa może dolegliwości są spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi w tym odcinku

Tomoo 2010-04-24, 20:24