Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Uczucie przyspieszania upływu czasu

Uczucie przyspieszania upływu czasu

Mój brat czasami przez jakieś 2-3 minuty widzi świat w innym tempie. Słyszy swoje myśli, ale tak jakby to nie były jego myśli, a jakiś inny, obcy głos. Gdy patrzy np. na zegar, to wskazówki ruszają się szybciej. Nagle po prostu cały świat przyśpiesza. Brat nie zażywa narkotyków ani alkoholu. CO mu dolega? Ma 35 lat.














Kriz 2011-03-11, 06:34

Należy skonsultować się z psychiatrą. To mogą być objawy choroby np. tj. schizofrenia. Stąd konieczna jest diagnostyka i wczesne leczenie, zanim objawy staną się poważniejsze.

neuron 2011-03-11, 17:57

Miałem IDENTYCZNE uczucie jak byłem mały (6-12 lat). Neurolog stwierdził ,że to padaczka (nie miałem drgawek). Brałem leki i już nic takiego się nie wydarza.

Piotreek 2013-01-06, 21:43

Mój syn (obecnie 10 lat) miewa takie napady od około 2 lat. Łącznie miał ich kilka-kilkanaście. Najczęściej budzą go w nocy, ale nie tylko. Jest wtedy kompletnie spanikowany. Krzyczy żeby się nie ruszać, nic nie mówić, dziwnie się zachowuje. Wszystko w jego świecie pędzi, strasznie hałasuje... Chcieliśmy to złagodzić/wyłączyć brakiem bodźców (głosów i ruchu), ale to nie pomaga - wtedy włącza mu się jakiś straszny szum w głowie. Nie wiadomo skąd się to bierze i co powoduje, że odchodzi. Trwa różnie: kilka-kilkanaście minut. Bardzo się wtedy boi, nawet mnie, choć jednocześnie woła mnie żebym mu pomogła. Mówi wtedy straszne rzeczy typu: *idę umrzeć!*, albo *nienawidzę życia, zawsze już tak będę miał...* - choć na co dzień jest pogodnym dzieckiem. Kiedy to mija pamięta w szczegółach co się z nim działo, co robił, co mówił... Co to może być???!!!

Daniela 2014-08-12, 14:56