Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Uczucie prądu przebiegającego przez nogi i część lędźwiową kręgosłupa

Uczucie prądu przebiegającego przez nogi i część lędźwiową kręgosłupa

Witam. Od ponad miesiaca dokucza mi *staly prad* przebiegajacy przez nogi, nie zawsze rownomiernie sie rozklada, czesto bardziej nasila sie w odcinku ledzwiowym , czasem kumuluje sie glownie w stopach zamienaijac sie w takie*strzelanie* , podobne do tego znanego z uderzenia w lokien z tymze raczej nie bolesne. Oprocz tego mam drzenia miesni na calym ciele i takie jakby pojedyncze skakanie nerwow , glownie lydek i uda. Jakby ktos mi je szarpal za nitke (?) Zaczelo sie od wrazenie dociskania dwuch malych palcy u nogi, jakby same sie skrecaly ku dolowi, teraz praktycznie to nie wystepuje natomiast cala masa innych dziwnych objawow.Prawa reka boli mnie od barku po palce, kosti rąk bola kaby byly nadwyrezone, to samo w prawej stopie - pobolwewa jakby byla mechanicznie uszkodzona :bol przypomina mi zwichniecie torebki stawowej. Skacza mi palce rak, nie czesto ale zauwazalnie. Odczowam pojedyncze mrówki w dloniach, na plecach, nogach oraz klasyczne mrowienie. Najdziwniejsze jest uczucie robakoch pod skora, takie tepme. To *coś* mialam juz w zeszlym roku ale zwalalam na papierosy. Wystepowalo glownie pod i nad kolanami , przod i tyl. Byl robiony M.R bez kontrastu. Bez odc. szyjnego .Dwuch warszawskich neurologow cieszacych sie dobra renoma stwierdzilo ze nie jest to stwardnienie rozsiane. Jeden zalecil Milgamme N i jakis lek podawany min. na padaczke. Ten drugi wykluczyl po opukani ze ni emam S.M oraz stwardnienia bocznego. Wyslal na badanie *wywolanych potencjalow* (czy jakos tak) .Tam gdzie mnie wyslal , mimo oczywistej chceci zaplaty odmowiono pomocy bo jestem nieubezpieczona.Mialam robiony EMG na obecnosc tezyczki. Wyszlo pozytywnie. Pani ktora robila to badanie stwierdzila ze wyklucza Stwardnienie Boczne na podstawie poczatku badania na tezyczke, po podlaczeniu mnie do sprzetu lewa reka ktora akurat jest sprawna. Pobieglam na badanie krwi - wszystko dobrze, elektrolity super. Wiec to nie tezyczka. Prosze pomoc mi wyciagnac jakies wnisoki i podpowiedziec co dalej? Prosze

Jagoda 2011-03-05, 16:04

Witam,
jeśli mogę - chciałabym dowiedzieć się jak skończyła sie ta historia. Gdzieś moje objawy sa podobne ale neurolodzy niepotrafią odpowiedzieć na moje pytania. Prosiłabym o odpowiedź.

Dagmara 2012-06-04, 11:33

Witam , ja wlasciwie tez mam podobne objawy .Obecnie mam diagnozę Sm na podstawie mr i Płynu mózgowo rdzeniowego .Tylko te moje objawy nie pasują do Sm juz siły tracę zaliczylam 7 neurologow ,i postawiłem sobie sama diagnozę ze wszystko pasuje do Sla ,bo emg miałam robione tylko w konczynach górnych , oczywiście b .dorze wyszło ,i tak dobiega 8 miesiąc meczarni.Moze ktoś gdziesz trafił na mądrego lekarza i podpowie dziękuje .

Ewa 2012-11-10, 03:02