Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Uczucie jakby kręgosłup miał pęknąć podczas schylania się

Uczucie jakby kręgosłup miał pęknąć podczas schylania się

Od kilku lat mam dolegliwości bólowe kręgosłupa. Kidy się schylam to mam uczucie jak by mi miał ten kręgosłup pęknąć. Drętwieją mi nogi. Kiedy leżę na brzuchu i podpieram się na łokciach to momentalnie czuje jak odchodzi mi czucie z kończyn dolnych, drętwieje od pasa w dół. Robiłam rezonans magnetyczny, którego opis jest następujący: Pogłębiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa z poziomym ustawianiem kości krzyżowej. Niewielkie obniżenie wysokości krążka m/kręgowego L3-L4, L5-S1. Na poziomie L4-L5 okrężna wypuklina dyskowa powodująca uciśniecie worka oponowego, otwory m/kręgowe na tym poziomie zwężone. Cechy niewielkiego kręgozmyku L5-S1 ( ok. 3 mm). poza tym wysokość kręgów i krążków m/kręgowych prawidłowa. Wewnątrz- oponowo zmian nie stwierdza się.
Mam pytanie- czy z takim wynikiem czeka mnie operacja, czy wystarczy rehabilitacja, która od kilku lat nie daje długoterminowej poprawy. Poprawa jest znikoma i tylko na miesiąc.

Joanna 2012-02-21, 21:28

Rehabilitacja, potem ćwiczenia w domu codziennie. Jeśli ma Pani wątpliwości można rozważyć leczenie operacyjne, w tym celu potrzebna jest konsultacja neurochirurga, choć z opisu wynika, że na tą chwilę nie ma wyraźnych wskazań.

neuron 2012-02-23, 17:56