Forum neurologiczne » Bóle głowy » Uciski w głowie, otępienie i problemy z koncentracją

Uciski w głowie, otępienie i problemy z koncentracją

Od paru lat miewam uciski w głowie, trudno dokładnie powiedzić gdzie, to jest taki rozlany ból. Bólom tym towarzyszy coraz częsciej jakby otepienie. Jestem słaba, nie moge sie skoncentrowac, coraz częściej czuję sie mocno ograniczona, mam problemy w rozmowie tzn czesto się zastanawiam czy np.uzyłam odpowiednich słow. Sa to takie ataki nieraz trawaja 2-3 dni bez przerwy, nieraz z przerwami co kilka godzin, czasem bywa że przez m-c albo dwa nic sie nie dzieje. Bywają też dni gdzie czuje sie nadzwyczaj super, ale mam wrażenie że wtedy jestem nienaturalnie pobudzona.Byłam w tamtym roku u neurologa i... dostałam zoloft. Bez żadnych badań specjalistycznych stwierdzona została nerwica (eehh) A mnie sie wydaję ze problem moze być dużo poważniejszy.Prosze o radę, bo nie wiem co robić:( Dziękuję.

Justyna 31 lat 2011-03-17, 22:15

To mogą być napięciowe bóle głowy, wywoływane stresem, brakiem snu, złą dietą, zmęczeniem. Czy pomagają zwykłe leki tj. paracetamol? W przypadku rozpoznania nerwicy nie jest konieczne wykonywanie dalszych badań, wystarczy zwykle rozmowa z chorym. Przy braku poprawy, przy systematycznym stosowaniu leku radzę ponownie skonsultować się z neurologiem, być może teraz warto wykonać diagnostykę bólu głowy.

neuron 2011-03-18, 15:19

Leków przeciw bólowych nie zażywam, bo po tych paru latach byłabym od nich uzależniona.Myslę że aby stwierdzić nerwicę trzeba by było wykluczyć inne przyczyny ( być może poważne).Wydaje mi się że należałoby zrobić TK lub MR żeby mieć pewny obraz że nic złego sie nie dzieje. (ehhh)

Justyna 2011-03-18, 21:04

Witam ! ja mam 54 l i takie same objawy jak pani , odwiedzałem nurologa , kardiologa , robiłem tk , badanie zył okołoszyjnych . objaw mam ten od około 10 lat i nic mi nie zdiagnozowano . moze cos pani do tej pory pomogło ?

MAREK 2013-09-23, 10:09