Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Uciski na worek oponowy przy wszystkich kręgach lędźwiowych

Uciski na worek oponowy przy wszystkich kręgach lędźwiowych

W opisie TK kręgosłupa lędźwiowego mam:oprócz innych, ucisk na worek oponowy (w większości obustronny)-przy wszystkich kręgach.Nie wiem co to jest worek oponowy a ze względu na b.poważne bóle usiłuję dojść co od czego boli-by wyeliminować ruchy,pozycje które powodują bóle.
Kręgosłup nie nadaje się do operacji(wg lekarza nie da się wymienić całego kręgosłupa).Czy te uciski mogą powodować też bóle przy b.niedużym obciążeniu,bo mam problemy z nawet b.małymi zakupami?
Me pytanie jaką rolę pełni worek oponowy i jakie daje dolegliwości ucisk na niego.Jakich ruchów,pozycji unikać?

Monika W. 2011-05-30, 01:42

Worek oponowy to nazwa blaszek opon mózgowo-rdzeniowych, które otaczają wraz z płynem mózgowo-rdzeniowych rdzeń kręgowy. Jeśli zmiany są liczne to należy rozważyć rehabilitację i leczenie p/bólowe. Podczas rehabilitacji nauczy się Pani odpowiednio stabilizować kręgosłup, co wyeliminuje bóle. Należy unikać nieprawidłowego siedzenia, ulgę przynosi leżenie na twardym podłożu.

neuron 2011-05-30, 17:08

Dziękuję za odpowiedź,późno ale miałam kłopot z internetem

Monika W. 2011-06-02, 23:34