Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ucisk w okolicach skroni i pośrodku głowy przy zasypianiu

Ucisk w okolicach skroni i pośrodku głowy przy zasypianiu

Witam was..
Mam 20 lat i dość dziwne zchorzenie, mianowicie praktycznie codziennie przy zasypianiu, czuje dziwny ucisk w okolicach skroni i na środku glowy. Mogę to opisać jakby krew zaczela momentalnie bardzo mocno mi wplywac do glowy. Mija to po 2-4 sekundach, żeby powrócić za parę minut. Najczęściej to występuje przy glębszym wdechu. Nie wiem co o tym myśleć... Wiecie może coś więcej o tej przypadlości? Czy powinienem udać się z tym do lekarza? Aha, dodam jeszcze ze raz tak mnie zlapalo, ze nie moglem się ruszyć przez okolo 10 sekund, mialem ręke na bicepsie i poczulem palcami jak mi w tym miejscu bardzo mocno wyszla zyla (na glowie na pewno tez), na szczęscie po chwili udpuścilo. Bardzo proszę o jakieś porady, bo trochę się niepokoje.
Pozdrawiam

Pawel 2011-02-02, 20:17

Warto przede wszystkim zmierzyć ciśnienie tętnicze (udać się do lekarza pierwszego kontaktu). Być może powodem dolegliwości jest zbyt wysokie lub niskie ciśnienie tętnicze. Inną możliwością są bóle napięciowe głowy. Warto, aby ewentualnie zbadał Pana neurolog w tym kierunku.

neuron 2011-02-02, 20:23

Dziękuje za odpowiedz, ciśnienie mierze praktycznie codziennie i oscyluje w granicach 120/72 - 130 /80, czytalem troche o takich przypadkachjak moj i niektórzy mowia ze moze to byc nerwica. Czy to mozliwe? Muszę się przyznać że mam ostatnio pare osobistych problemów...

Pawel 2011-02-02, 20:55

W takim razie to prawdopodobnie napięciowe bóle głowy:
http://www.neurologiczne.pl/napieciowy_bol_glowy.htm

neuron 2011-02-02, 20:59

Bylem dziś u lekarza, opowiedzialem o co chodzi, o tych bólach glowy i o koszmarnej bezsennosci (dzis 3 godziny spalem). To Doktor osluchal mnie, zbadal cisnienie, zajrzal w kartę i stwierdzil ze mam przyjsc za 2 tygodnie z codziennymi notatkami cisnienia. Zapisal jakis lek na obnizenie cisnienia i tyle. Gdy poprosilem o jakieś leki nassene odmówil. Ehhh, co to za lekarze są wogóle? Na szczęście zapisalem sie na popoludnie do innego...

Pawel 2011-02-03, 08:31