Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ucisk w kręgosłupie lędźwiowym i drętwienie kończyny dolnej po urazie kręgosłupa

Ucisk w kręgosłupie lędźwiowym i drętwienie kończyny dolnej po urazie kręgosłupa

Witam.Mam problem.Jestem po urazie kregoslupa i wstrzepieniu stabilizatora miedzy kolczastego.Na ostatnimwyniku MR jest napisane iz wylecialo jadro mizdzyste na 4 kregach choc neurochirurg twierdzi ze nie nadaje sie to do ponownej operacji.Nadal mam ucisk na ledzwiuoraz dretwieje mi konczyny dolne.
Lekarz zalecil zrobienie badania krwi OB,CRP oraz Morfologia. oraz zalecil badanie elektrofiziologiczne.














Ramzes 2012-03-07, 11:09

Nie przepisał Pan dokładnie wyniku toteż trudno interpretować Pana opis. Jeśli występuje ucisk na srtuktury nowerwowe można rozważać operację. Badania krwi mają na celu ocenę parametrów zapalnych.

neuron 2012-03-10, 17:13

Witam.Wlaśnie odebrałem wynik MR.A wiec tak..Stan po operacyjnej stabilizacji miedzykolczastej L3-4,stabilizator uciska worek oponowy i modeluje korzenie nerwowe na powierzchni grzbietowej.Zwezenie szpar miedzykregowych L3-4,L4-5 i L5-S1,cechy dehydratacji tarczek miedzy kregowych na tych pozimach.Na poziomie L3-4 stwierdza sie masywne wypadniecie jadra miazdzystego do zchyłka bocznego lewego kanału kregowego z podwyzszeniem intensywnosci sygnału wypadnietego jadra miazdzystego w sekw.T2 zaleznej.Pozat tym na poziomie L5-S1 stwierdza sie centralne wypadniecie jadra m z modelowaniem korzeni wewnatrzkanalowo.Na wysokosci L4-5 stwierdza sie centralno-lewoboczne wypadniecie jadra m z ucisnieciem lewego korzenia nerwowego. Po podaniu srodka kontrastowego wzmocnienie wypadnietego jadra miazdzystego L3-4 z odczynowym wzmocnieniem pas miesnia biodrowo-ledzwiwego po stronie prawej.
Panie neuron.Odpowie PAN

Ramzes 2012-03-15, 09:58