Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ucisk w głowie, bóle oczu przy jamce malacyjnej w strukturach głębokich mózgu

Ucisk w głowie, bóle oczu przy jamce malacyjnej w strukturach głębokich mózgu

Mam 27 lat.Piszę na tym forum gdyz chciałabym zasięgnac porady.Cierpię na bóle glowy. Nie pamiętam dokładnie od jak dawna. Nie są to typowe bóle głow, raczej taki ucisk. Odnosze wrażenie jak by mi ktos zaciskał coś na głowie. Od jakis paru tygodni zaczęły mnie bolec oczy( w wieku 15 lat wykryto u mnie astygmatyzm). Ponadto lecze sie na przewlekłe tiki ruchowowe od dzieciństwa, oraz od jakiegos roku na tachykardie zatorową i niedoczynnosc tarczycy.
W zeszłym roku miałam dwa razy robione MRI. W pierwszym wyniku wykryto zmiane ogniskową.
Natomias drugie MRI dało następujący wynik:
JAMKA MALACYJNA W STRUKTURACH GŁĘBOKICH LEWEJ PÓŁKULI MÓZGU. DROBNE OGNISKO MALACJI W TYLNEJ CZĘŚCI PŁATA CIAŁA MODZELOWATEGO. POZATYM STRUKTURY MÓZGOWIA BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH.
To nie jest silny ból głowy i niewystepuje długo, za to czesto.
Moj lekarz stwierdził migrenę i zapisał leki. Jednak chciałąbym sie skonsultowac czy to faktycznie migrenia i jakie mogą byc przyczyny tych boli.

Agnieszka 2011-05-29, 21:54

Zmiana malacyjna może być wynikiem urazu (najczęściej), także skutkiem zmian naczyniopochodnych (np. miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca). Jest ona niewielka i nie odpowiada najpewniej za opisane objawy. Bóle oczu mogą wynikać z pogłębienia się wady wzroku, zatem warto udać się do okulisty. Bóle głowy i oczu mogą wynikać także z zapalenia zatok. Bóle głowy mogą być także wynikiem niedoczynności tarczycy, jeśli brak prawidłowego leczenia.

neuron 2011-05-30, 15:45