Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ucisk pod łopatką przy trenowaniu akrobatyki

Ucisk pod łopatką przy trenowaniu akrobatyki

Od 6 lat trenowałem akrobatykę. Ale stało się to raczej tak po prostu.

Od 11 miesięcy odczuwam ucisk pod prawą łopatką (między żebrami a łopatką). Przy zgarbieniu się lub pochyleniu , im więcej wezmę powietrza tym mocniejszy ucisk (ból). Ból na krótko przechodzi przy wiszeniu na drążku.
Z wyników badań rezonansu magnetycznego nie wynika, że występuje jakiś ucisk.
Ostatnio pewien lekarz stwierdził, że na 90% jest to ucisk kręgu , który wpadł i promieniuje na korzenie (nerwy).
1. Czy jest możliwe, że nie widać tego na badaniu bo np. leżałem przy prześwietlaniu i kręgosłup ładnie się ułożył?
2. Czy możliwe jest skorygowanie go na swoje miejsce poprzez wizyty (nastawianie) u terapeuty lub kręgarza?

Wyniki moich badań:
Stan po przebytej chorobie Scheuermanna, z obecnością guzków Schmorla w środkowym i dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego. Drobny naczyniak w trzonie kręgu Th4. Zwyrodnieniowe wyciągnięcia kostne na krawędziach trzonów kręgowych w środkowym odcinku kręgosłupa piersiowego.
Nieznaczna dehydratacja krążków międzykręgowych Th2/Th3 i Th8/Th9. Pozostałe piersiowe krążki międzykręgowe o prawidłowym sygnale i zachowanej wysokości. Piersiowy odcinek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych i bez cech ucisku.

Badanie wykonano w sekwencjach FRFSE (sagT2), FLAIR (sagT1) i GRE (axT2*)

Y00ny 2012-01-24, 13:54

Nie opisano w wyniku MR dyskopatii a jedynie zmiany zwyrodnieniowe, które mogą powodować bóle kręgosłupa, ucisk. Można udać się na rehablitację ruchową, aby zapobiegać postępowi zmian.

neuron 2012-01-24, 18:33

Na takowe chodziłem i szczerze mówiąc nie wiele pomagały. Dobiero po konsultacji z lekarzem udało mi się uzgodnić jakiś trening w domowych warunkach czyli ćwiczenia pobudzające mięśnie grzbietowe (wiszenia na drążku, chodzenie z kijem po schodach, basen itd.) - ból przechodził tylko po samych ćwiczeniach a były bardzo czasochłonne. Obecnie zaczynam chodzić do lekarza (coś jak kręgarz) i będę próbował w ten sposób + ćwiczenia w domu i basen.

yoony 2012-01-25, 16:44

Wpisz forum medyczne i wejdz na neurologie.

Karolina 2012-01-26, 23:59

Nic mi nie odpowiedzieli :/

dd 2012-02-05, 23:34

Teraz lekarz się pofatyguje a pie rd ole w tym kraju jest widze tylko jedna metoda na je banych wyzyskiwaczy co siano biora a pomoc nie chcą napisze czy przyniosło to oczekiwane skutki i powiem co zrobiłem :D

yoonu 2012-02-06, 00:12

Wpisz forum medyczne i wejdz na neurologie ..Tam szybko dostaniesz odpowiedz.

xxx 2012-02-06, 15:17

Podalem informacje niezbedne wyniki badan doslownie wszystko i ... gow no mi odpowiedzieli na tej neurlogi

lol 2012-02-12, 18:17