Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ucisk i uczucie gorąca po lewej stronie głowy

Ucisk i uczucie gorąca po lewej stronie głowy

Witam, mam 33 lata i odkąd miałam kilkanaście lat miewam dość często bóle głowy (stres, zmiana pogody itp). raz, 10 lat temu miałam dość silne zapalenie zatok, ale zostało zwalczone antybiotykami w ciągu 2 tygodni. potem może raz lub 2 miałam lekkie zapalenie zatok, które szybko ustąpiło po lekkich antybiotykach. dodam jeszcze, że w sezonie wiosenno letnim często miewam katar sienny, biorę wtedy popularne blokery takie jak claritine lub zyrtec.

mój problem to dziwne uczucie w głowie po lewej stronie, które mam od około miesiąca. nie jest to ból (chociaż kiedy mam bóle głowy, to są one prawie zawsze zlokalizowane po lewej stronie), a dziwne uczucie nacisku na lewą skroń, połączone z uczuciem gorąca. czuję się tak, jakby boczna część lewej strony twarzy była trochę odrętwiała (chociaż to tylko wrażenie, nie mam problemów z mimiką twarzy), czasem to uczucie ucisku dochodzi do lewej strony nosa, jakby coś rozpierało mi go. do tego uczucie rozlewania się gorąca po lewej stronie głowy, szczególnie na skroni i wokół ucha.
jest to denerwujące, ciągle muszę przykładać sobie dłoń do skroni, żeby ją schłodzić.
te objawy nie są zależne od pory dnia, pozycji w jakiej się znajduję lub wysiłku. nie nasilają się kiedy pochylam głowę. brak jakichkolwiek innych objawów, takich jak zawroty, zaburzenia widzenia czy czucia, bóle ucha itp.

co mam zrobić, do jakiego lekarza się udać? dodam jeszcze, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy nie byłam ani razu przeziębiona, nie mam kataru, noszę czapkę, więc raczej trzeba wykluczyć jakieś *przewianie*.

Marianna 2011-12-29, 13:42

Mogą to być objawy przewlekłego zapalenia zatok, tu trzeba by wykonać najpewniej badania obrazowe. Należy wykluczyć także migrenę. Można skonsultować się z laryngologiem i neurologiem.

neuron 2012-01-02, 18:57