Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ucisk i drętwienie skroni

Ucisk i drętwienie skroni

Witam! Jestem mężczyzną i mam 29 lat. Moje problemy zaczęły się około 2 lat temu. Męczą mnie następujące dolegliwości: ucisk między oczami przechodzący na lewą skroń i kawałek policzka. Od czasu do czasu drganie mięśni (chyba fascykulacje), których kiedyś było więcej, teraz występują sporadycznie, okresowo częste oddawanie moczu od jakiegoś czasu lekki ból w prawej części brzucha oraz od czasu do czasu senność w czasie dnia. Dodam jeszcze że tym objawom towarzyszy spadek nastroju i brak chęci do działania i czasami dziwne splątanie oraz kompletny brak energii życiowej. Byłem u lekarza rodzinnego ale jak narazie to całkowicie ignoruje temat. Myślałem że to samo przejdzie ale chyba jak tak dalej pójdzie to się nie doczekam. Proszę o poradę do jakiego lekarza można się zgłosić w związku z powyższymi objawami.

Dawid 2013-10-04, 14:51

Dysfunkcja stawa skroniowo zuchwowego

lekarz 2013-10-04, 16:22

Co robić w takim przypadku i dlaczego podejrzewa Pan/Pani taką dolegliwość?

Dawid 2013-10-04, 21:36

No właśnie też kiedyś skarżyłam się komuś na powracające bóle po obu stronach twarzy między policzkami (górną ich częścią) a okiem i uchem i usłyszałam to samo. Skąd bierze się ta dysfunkcja?

dex 2013-10-05, 09:54

Rozumiem, że nie pozbyłaś się tego problemu? Masz jakieś sposoby na łagodzenie tych dolegliwości?

Dawid 2013-10-05, 11:09

W zasadzie to niewiele da się zrobić. Staram się nie zaciskać zębów, nie opierać brody na pięściach podczas, nie spać na brzuchu, bo to obciąża szczękę itp. Nawet przyzwyczaiłam się do niestykania się górnych i dolnych zębów tak normalnie podczas dnia, jak mam zamknięte usta. Boli na pewno dużo rzadziej dzięki temu, ale bóle i tak nawracają.

dex 2013-10-12, 22:20