Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ucisk, drętwienie i ból z tyłu głowy

Ucisk, drętwienie i ból z tyłu głowy

Witam wszystkich
Mam 26lat, rok temu leczyłem się na zatoki, dziwnie bolała mnie wtedy głowa z tyłu. Minął już prawie rok a ja nadal odczuwam dziwny *ucisk* i drętwienie w głowie jak by coś ja rozpychało nie jest to straszny ból ale zaczynam już mieć tego serdecznie dość. Kiedy stwierdzono u mnie zatoki pogorszył mi się też wzrok. Udałem się do okulisty który stwierdził,że jest to znikoma wada i nie powinienem nawet tego odczuwać... i tu jest problem. Czasami bardzo rzadko ucisk słabnie i wzrok mam jak by lepszy potem dalej głowa boli i wzrok jest gorszy. Nigdy nie miałem takich problemów wszystko zaczęło się od zatok. Po 3 miesiącach po zażyciu wszystkich lekarstw jakie przepisał mi laryngolog odwiedziłem go jeszcze z pytaniem o pozostający ucisk w głowie, przepisał jeszcze coś tam na noc i powiedział że wszystko jest w porządku. Dodam że mam zawsze niskie ciśnienie ale dawniej w niczym mi to nie przeszkadzało czułem się dobrze teraz to jest nie do wytrzymania.

adam 2010-08-23, 20:19

Warto wykonać tomografię komputerową zatok. Ból i ucisk może być wynikiem przewlekłego zapalenia zatok, które może wymagać interwencji chirurgicznej, jeśli stosowane dotąd leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatów.

neuron 2010-08-24, 09:40

Mam podobny problem.Kilka m-cy temu miałam zapalenie zatok.gdy je wyleczyłam(tomografia zatok ok) został ból głowy,ucisk na czubku głowy i czoła oraz mrowienie nosa czasami całej twarzy.Mam wysoki poziom prolaktyny od dłuższego czasu ale wcześniej nie miałam bólów głowy.Nie pomagają tabletki przeciwbólowe bez recepty.Te objawy dokuczają mi cały czas.Są nasilone rano i po jedzeniu.Też pogorszył mi się wzrok.Zawsze miałam niskie ciśnienie.Czekam na wizytę u neurologa.

Malwina 2014-05-09, 17:45