Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Uciążliwy ból kręgosłupa i głowy

Uciążliwy ból kręgosłupa i głowy

Witam mam 28 lat od dwóch lat mam nawracające zapalenia korzonków i bóle głowy. Od października zeszłego roku po ciężkiej pracy fizycznej mój stan znacznie się pogorszył , niemal codziennie mam silne dolegliwości bólowe w okolicach lędźwi które promieniują do stawów biodrowych. Bywa też tak, że mam wrażenie częściowej utraty czucia nóg. Mam problem z wykonywaniem prostych czynności domowych ponieważ ból jest dokuczliwy, a jestem mamą dwójki dzieci. Miałam wykonane rtg odc. C i L/S

Wynik odc C - zniesienie fizjologicznej lordozy oraz dyskretne zwężenie szpary międzykręgowej C5-6 i tylnej części szpary C6-7.

Wynik odc L/S /ap i boczne/ - wygładzenie fizjologicznej lordozy oraz skoliotyczne ustawienie osi długiej kręgosłupa. Zwężenie szpary międzykręgowej na poziomie L5-S1 oraz Th12-L1 ze sklerotyzacją blaszek granicznych trzonów kręgowych na tych poziomach oraz zaostrzeniami na ich krawędziach.

Bardzo proszę o opinię co oznaczają te wyniki i jak mogę sobie pomóc na wizytę u ortopedy i neurologa niestety muszę jeszcze czekać do maja .

Anna 2015-02-12, 11:44