Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Uciążliwy ból i obrzęk całej lewej kończyny górnej

Uciążliwy ból i obrzęk całej lewej kończyny górnej

Odebrałam przed chwilą wyniki badania tzn. zdjęcie kręgosłupa szyjnego AP i boczne treść jest taka, cytuję:
Spłycenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa C. Wysokość trzonów kręgów kręgosłupa C zachowana.
Zaznaczone zwężenie tarczy międzykręgowej na poziomie C5- C6. Zmiany o charakterze zwyrodnieniowo - wytwórczym w obrębie płytek granicznych trzonów na poziomach zwłaszcza C5, C6, C7, najp. na poziomie C5 zmiany osteofitarne na krawędzi tylnej dolnej płytki granicznej trzonu kręgu C5.
Na badanie zostałam skierowana przez neurologa, ponieważ zgłosiłam sie tam z uciążliwym bólem całej lewej kończyny górnej. dodatkowo nastąpił lekki obrzęk owej kończyny.
Ból jest uciążliwy. Chciałabym się dowiedzieć co oznacza ten opis i jakie kroki powinnam podjąć w dalszym leczeniu.

Aneta 2012-04-20, 14:31

Warto rozważyć wykonanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa. Przyczyna może być także ortopedyczna lub internistyczna. Brak danych, które umożliwiłyby zróżnicowanie przyczyny.

neuron 2012-04-22, 20:12